800 115 555

Bankovní půjčky

Bankovní půjčky jsou, jak už název napovídá, půjčky od bank. To jsou instituce poskytující půjčky, hypotéky, běžné účty, spořicí účty a další finanční produkty a služby. Jejich rozsah závisí na konkrétní bance.

Bankovní půjčky, které my zprostředkujeme jsou od ověřených bankovních institucí. Mají na trhu dlouholetou tradici a lidé jim důvěřují.

Současné bankovní půjčky se mění a přizpůsobují se nárokům žadatelů a klientů. To znamená, že v dnešní době si můžete již vyřídit bankovní půjčku pohodlně, online a bez zbytečného papírování. Jak náročné a rychlé bude vyřízení bankovní půjčky, záleží na tom, jakého poskytovatele oslovíte, ale také na tom, kolik si chcete půjčit..

Dnes si požádalo o půjčku již 87 klientů. Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Porovnat půjčky

  • Profesionální přístup
  • Rychlé vyřízení
  • Možnost půjčit si více peněz
  • Možnost bankovní půjčky online
  • Seriózní přístup
  • Obecně nižší úrok v porovnání s nebankovními společnostmi (vždy však záleží na konkrétním poskytovateli)
  • Prevence před dluhovou pastí (důkladné prověřování bonity)
  • Větší důvěryhodnost (mnohé banky jsou na trhu dlouhou dobu)

Proč je banka tak přísná při posuzování žádosti o půjčku?

Banky jsou - v porovnání s nebankovními společnostmi - obecně přísnější při posuzování žádosti o půjčku. Nároky na žadatele se mohou lišit podle konkrétní banky.

Větší přísnost banky je daná tím, že chce pouze prověřené bonitní klienty, kteří s největší pravděpodobností nebudou mít problémy půjčku splatit. Za to jim nabízí nižší úroky. Ovšem požaduje, abyste neměli negativní záznam v registru dlužníků, měli pravidelný a prokazatelný příjem a případně mají banky ještě další požadavky, na základě kterých si ověří Vaší schopnost splácet půjčku.

Prostřednictvím bankovní půjčky si lidé často půjčují i velké sumy peněz s dlouholetou splatností, a proto musí mít banka co největší jistotu, že se jim skutečně peníze bez problémů vrátí. Je zde totiž větší riziko než u krátkodobých půjček na několik tisíc korun.

A co dělat v případě zamítnutí bankovní půjčky?

Žádali jste o bankovní půjčku, ale byla Vám zamítnutá? Máte ještě další možnosti, jak si půjčit. Nejprve si zjistěte, proč Vám půjčka nebyla schválená, a zda můžete něco udělat proto, abyste rozhodnutí banky zvrátili.Někdy se třeba může situace změnit, budete-li mít ručitele či budete-li ručit nemovitostí. Banka má větší záruky, že peníze budete splácet, a proto přehodnotí Vaší bonitu a možná Vám nakonec půjčku schválí.

V případě, že nedosáhnete na bankovní půjčku, obraťte se na nebankovní společnosti. Jejich podmínky na žadatele o půjčku jsou méně přísné. Samozřejmě však záleží na tom, jakou konkrétní společnost oslovíte. Některé vyžadují rovněž prokazatelný příjem a čistý rejstřík dlužníků, ale u některých nebankovních poskytovatelů si půjčíte, i když máte negativní záznam v registru dlužníků či nemůžete doložit příjem. U nebankovní společnosti však počítejte s vyšším úrokem, kterým si nebankovní společnost kompenzuje větší riziko. Výše úroku se odvíjí od konkrétního poskytovatele.

Časté otázky

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Bankovní půjčky zpravidla umožňují půjčit si větší sumu peněz a lidé jim více důvěřují pro jejich profesionální přístup.

Kolik peněz si mohu půjčit prostřednictvím bankovní půjčky?

Záleží na tom, jakou konkrétní banku oslovíte, ale také se částka odvíjí podle toho, jakou můžete prokázat bonitu.

Pro koho jsou bankovní půjčky určené?

Bankovní půjčky mohou mít různé podmínky. Těmi základními je plnoletost a stálý příjem.

Jak získám bankovní půjčku?

O moderní bankovní půjčku můžete požádat prostřednictvím online formuláře. Nemusíte nikam chodit.