Porovnání ceny plynu u všech dodavatelů - HyperFinance.cz

Porovnání cen plynu online

Možná i u vás už zazvonili dobře oblečení prodejci elektřiny, či plynu, jejichž jediným cílem bylo prodat vám energie společnosti, kterou zastupují, bez ohledu na to, jestli je pro vás právě tento dodavatel nejvýhodnější. Díky online porovnání cen plynu už je nikdy nemusíte poslouchat. Máte v ruce přesný a objektivní nástroj, který vám vypočte úsporu při změně dodavatele do poslední koruny, bez překrucování a přesvědčování. Samotné porovnání je zcela zdarma, nezávazné a vypočte vám cenové nabídky od všech dodavatelů, kteří srovnání umožňují, což jsou zpravidla právě ti nejlevnější.

Dnes změnilo dodavatele již 87 klientů.Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Mám zájem

Časté otázky

Vyplatí se mi změna dodavatele, když na plynu jen vařím?

Ano, i při menších objemech spotřeby lze ušetřit stovky i tisíce korun ročně. Konkrétní ceny najdete v našem porovnání cen plynu.

Bude se muset něco u nás doma přemontovat?

Nikoliv. Ani u vás doma, ani nikde jinde. Veškeré změny proběhnou pouze v administrativní rovině.

Na jaké poplatky se musím připravit?

Některé společnosti si účtují aktivační poplatek, který nebývá příliš vysoký. Spíše se zaměřte na případné sankce za předčasné ukončení smlouvy, které by mohly omezit vaši flexibilitu v dalších změnách dodavatele plynu.

Jak často mohu změnit dodavatele?

Jednou za půl roku.

Příklady, jak je možné ušetřit

PoužitíSpotřeba (MWh)Nejnižší cenaNejvyšší cenaMaximální úspora
Vaření1,2 MWh2 700 Kč8 000 Kč5 300 Kč
Vaření a ohřev vody5 MWh7 700 Kč13 000 Kč5 300 Kč
Vaření, voda, topení17 MWh22 200 Kč28 200 Kč6 000 Kč

Změna dodavatele

Změnit dodavatele plynu je velmi snadné. Nekonají se totiž žádné změny na zařízeních, vše probíhá 'pouze' na papíře. Stačí si tedy vybrat dodavatele, což je ta nejdůležitější fáze. Pro usnadnění výběru existuje náš kalkulátor, který vám vypočte, jaké úspory byste u jednotlivých dodavatelů dosáhli.

Po výběru budete telefonicky kontaktováni, aby byly dořešeny všechny náležitosti. Pak už stačí váš podpis a vše ostatní zařídí váš nový dodavatel.

Z čeho se skládá cena plynu

Cena plynu pro koncového odběratele závisí z 80 % na dodavateli, kterého můžete kdykoliv změnit. Proto je velmi výhodné se informovat o nabídkách různých dodavatelů, kteří mnohdy nabízejí výhodnější ceny, než dominantní dodavatel v dané lokalitě. Porovnání nabídek je zcela objektivní, nezávazné a samozřejmě zdarma.

Většina ceny se skládá z deregulované části, jejíž výši určuje dodavatel na základě ceny nákupu, nákladů a marže. Druhá část, zhruba pětinová, je určena fixní částkou, kterou stanovuje ERÚ (Energetický regulační úřad).

  • Deregulovaná část  (asi 80 % z konečné ceny)
  • Regulovaný poplatek  (asi 20 % z konečné ceny)