8 největších změn v sazebníku mBank, které si na nás banka od září chystá

Publikováno 29.08.2016 Aktualita | Banky

8 největších změn v sazebníku mBank, které si na nás banka od září chystá

mBank zčeřila vodu českého bankovnictví již v roce 2007. Od té doby patří mezi silné hráče na trhu, kteří si našli rozmanité portfolio klientů, jež neustále rozšiřují. Jako první banka v ČR zákazníkům přinesla zcela nový samoobslužný model, díky němuž zákazník spravuje veškeré bankovní operace sám a dle vlastního uvážení. Díky modelu tak dokáže banka nabídnout nejvyužívanější bankovní služby zcela zdarma. To by se ovšem mohlo od září letošního roku změnit. Banka totiž upravila sazebník a přináší rovnou 8 změn, které vám blíže představíme na následujících řádcích.

Změna č. 1: Výběry z bankomatů po celém světě zdarma

Od září budete moci hlavní kartou k účtu vybírat finanční prostředky po celém světě zcela zdarma. Samozřejmě i zde existuje háček, kterým je minimální hodnota výběru, jež činí 1 500 Kč. Ať už potřebujete peníze u nás či ve světě, výběr z bankomatu není zpoplatněn a ještě se vyhnete zbytečným frontám!

Užitečný TIP pro Vás:

Více informací o výhodách, které mKonto přináší, se dočtete v sekci mKonto.

 

Změna č. 2: Vedení karty zdarma s minimální měsíční útratou

Až do nynějška bylo vedení karty u mBank zcela zdarma. Stačilo kartou čas od času zaplatit nebo mít sjednaný jakýkoli úvěrový účet. Bohužel od září se podmínky mění a minimální měsíční útrata musí činit již oněch zmiňovaných 1 500 Kč. V opačném případě je klientovi účtován poplatek za vedení karty.

Změna č. 3: Za změnu PINu už neplatíte

Příjemnou změnou nejen pro vaši peněženku je jistě zrušení poplatku za změnu PINu v internetovém bankovnictví. Pokud máte problém zapamatovat si stávající PIN, není problém změnit jej prostřednictvím internetu kdykoli uznáte za vhodné.

Změna č. 4: Úhrada vložení peněz na mKonto Business

Od 1. 9. 2016 mBank nově proplácí vklad na mKonto Business do částky 50 000 Kč jednou měsíčně. Jak to bude fungovat v praxi? Úplně jednoduše! Klient na poště zaplatí obvyklý poplatek za vklad a mBank vám následně na mKonto Business vrátí 40 Kč.

Změna č. 5: Bezplatné transakce ze spořicích účtů

Spořicí účty mají primárně sloužit ke střádání finančních prostředků ne jejich časté a opakované útratě. V této souvislosti došlo k další změně, kterou je možnost jednoho bezplatného převodu měsíčně z výše uvedených účtů na mKonto či mKonto Business, případně na jiný spořicí účet od mBank. Další převody jsou zpoplatněny 29 korunami.

Užitečný TIP pro Vás:

Potřebujete více informací o spořicím účtu od mBank? Přečtěte si jejich v sekci mSpoření.

 

Změna č. 6: Zlevněné SMS balíčky

Dosavadní nabídka mBank zahrnovala tři rozdílné SMS balíčky. Protože si ale v bance dali tu práci a zaměřili se na to, který z balíčků klienti využívají nejčastěji, nabídku tří balíčků zredukovali na balíček jeden, který budete moci nově objednat namísto současných 39 korun za pouhou třicetikorunu!

Změna č. 7: Automatická 100% splátka u kreditní karty

Nově si bude muset klient zvolit, zda bude kreditní kartu splácet tak, jak je to u tohoto produktu běžné všude po světě (zadat příkaz ke splacení před určeným datem splatnosti), nebo tento krok nechají na zástupcích mBank. V takovém případě si ale banka účtuje 25 Kč měsíčně.

Změna č. 8: Zpoplatněné SEPA platby

Poslední změnou, kterou si pro nás mBank přichystala, jsou zpoplatněné příchozí i odchozí SEPA platby částkou 25 Kč. Přesto, že tato změna nepatří k oblíbeným, představuje jeden z nejnižších poplatků na trhu!

Nejste spokojení se změnami? Změňte banku!

Pokud jste se s výše jmenovanými změnami neztotožnili, pravděpodobně dospějete k názoru, že je na čase změnit banku. Učinit tak můžete prostřednictvím portálu Hyperfinance.cz, kde jsme si pro vás připravili přehled všech bank operujících na tuzemském trhu včetně podmínek i aktuální poplatků.

Založit nový účet si můžete jednoduše vyplněním formuláře, na základě kterého vás bude kontaktovat zástupce vybrané banky. A nezapomeňte! Stále existují banky, u nichž neplatíte ani korunu za vedení účtu, výběry z bankomatů i další služby, jež pravidelně využíváte!

Máte ve svém okolí někoho, kdo má vedený účet u mBank? Seznamte ho s plánovanými změnami!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.