800 tisíc do dvaceti minut? Stavební spořitelny se přizpůsobují nebankovní konkurenci a zrychlují své procesy

Publikováno 17.10.2018 Novinka | Spoření

800 tisíc do dvaceti minut? Stavební spořitelny se přizpůsobují nebankovní konkurenci a zrychlují své procesy

Dalo by se říct, že vlaštovkou na trhu rychle vyřízených půjček ze stavebního spoření je Modrá pyramida. Již několik let poskytuje Rychloúvěr, jehož podmínky nyní ještě vylepšila. A od září rozjela podzimní kampaň, ve které nabízí lidem až 800 tisíc korun s úrokem (pevným) ve výši 4,99 procent. Peníze jsou k dispozici bez zajištění, ale hlavně je vše vyřízeno do dvaceti minut. Společnost sice musela změnit své procesy a digitalizovat je, ale jistě to nebyl zbytečný krok. Navýšení konkurenceschopnosti se totiž už teď jeví jako výrazné.

Rychloúvěr do 800 tisíc

Inovovaný produkt určený k rekonstrukci bydlení stále nese název Rychloúvěr, což nyní ještě přesněji vystihuje jeho základní vlastnost – rychlost vyřízení. Ale jsme u stavební spořitelny, takže nejde o úvěr, který byste museli splatit třeba do pěti let. Splácet můžete totiž až patnáct let, přičemž po celou dobu budete mít garantovánu stálou sazbu úrokové míry (na rozdíl od hypotéky, kde se úroková míra mění po skončení každé fixace).

Celých 800 tisíc je k dispozici bez zajištění. Podle pravidel zmíněných na stránkách Modré pyramidy to znamená, že úvěr můžete mít schválen bez ručitele nebo zástavy nemovitosti. Zpracování celého úvěru je zdarma. Bonusem v podmínkách k získání úvěru je fakt, že nemusíte prokazovat svůj příjem. A bonusem pro dobu splácení úvěru je pak možnost daňové úspory ze zaplacených úroků z úvěru – ano, jde o daňově uznatelný produkt od stavební spořitelny.

Superrychlé vyřízení

Když jsme u těch bonusů, je nutné znovu zmínit rychlost vyřízení. Půjčka může být schválena do dvaceti minut. Stačí k tomu jedna návštěva u finančního poradce Modré pyramidy. Nebo vyplnit formulář na stránkách Modré pyramidy, a pak už jen vyčkat telefonátu od zodpovědného zástupce společnosti.

Díky digitalizovaným procesům a minimálnímu množství dokládaných fakt jsou peníze schváleny do dvaceti minut, což je v dnešní rychlé době hlavní deviza Rychloúvěru. K tomu bylo výrazně zjednodušeno dokládání účelovosti použití poskytnutých peněz. Modré pyramidě teď stačí fotodokumentace před a po rekonstrukci.

Kdo může Rychloúvěr s výhodami využít?

Podle Modré pyramidy je Rychloúvěr „určen všem, kdo chtějí výhodně financovat bytové potřeby“. Těmi je myšlena jednak rekonstrukce, jednak i nové vybavení do bytu. K tomu i věci v exteriéru domu. Účelovost těchto peněz je hodně široká. Můžete za ně pořídit i to vybavení, co není pevně spjato s bytem.

V tomto ohledu všechny stavební spořitelny stále zlepšují své podmínky, které, zejména při rekonstrukci bytu, umožní i nákup koberců, sedaček, rolet, skříní a dalšího volně stojícího vybavení bytu, které není s bytem přímo montážně spojeno (pamětníci si možná vzpomenou, že před lety šlo z úvěru ze stavebního spoření zaplatit maximálně kuchyňskou linku a pevně zabudované vybavení na toaletu a do koupelny).

Pokud by klienti váhali, co se dá či nedá z Rychloúvěru financovat, je na stránkách Modré pyramidy k dispozici interaktivní grafika, která prozradí, co lze z úvěru pořídit. A to nejen do interiéru bydlení, ale i do exteriéru, tedy na pozemek, jehož majiteli klienti jsou a na němž rekonstruovaná nemovitost stojí.

Zajištěné financování

Rychloúvěr od Modré pyramidy nabízí i možnost zajištěného financování těm klientům, kteří již financovali své bydlení jiným nezajištěným úvěrem. A rádi by využili výhodnější Rychloúvěr. Ten totiž umožňuje refinancování, k tomu nově i pohotovostní formu zpracování Rychloúvěru.

Jejím účelem je, aby klienti, kteří hledají bydlení, ale přitom na jeho zafinancování potřebují jen nižší částku, která se vejde do nabídky nezajištěného Rychloúvěru, byli pro prodávajícího dobrým partnerem - se zajištěným financováním. Díky tomu mohou více času věnovat hledání dobrého bydlení, ne se zdržovat vyřizováním složité dokumentace.

Změny na přání klientů

Modrá pyramida, dle slov Aleše Mašanského, člena představenstva společnosti, při plánování inovace Rychloúvěru vycházela z průzkumu prováděného mezi stávajícími klienty. Výsledkem průzkumu byly informace o tom, co klienti na Rychloúvěru oceňují.

Dozvěděli se tak, že klienti jsou spokojeni s: „jednoduchostí a rychlostí vyřízení, kdy je možné úvěr vyřešit za 20 minut během jedné schůzky s poradcem, oceňují možnost delší doby splatnosti a tím danou nízkou měsíční splátku i to, že úvěr je poskytován bez zajištění.“

Klienti si naopak postěžovali na nižší dostupnou částku z úvěru, což Modrá pyramida hned promítla do inovace Rychloúvěru a nastavila nově strop na 800 tisíc korun. K tomu ještě vytvořila humornou reklamní kampaň, která snad oživí nudná pásma reklam ve vysílání.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí