9 výroků slavných, které vás zaručeně inspirují k bohatšímu životu

Publikováno 08.05.2017 Rada | Finanční mix

9 výroků slavných, které vás zaručeně inspirují k bohatšímu životu

K penězům a financím obecně se lidé vyjadřují již po staletí. Některé jejich myšlenky stojí za to, proto jsme si dali tu práci, posbírali pro vás ty nejlepší a na nich postavili dnešní článek. Necháte se inspirovat k bohatšímu životu od moudrých filosofů nebo raději vsadíte na rady a výroky úspěšných osobností?

Teorie úspěšného člověka

„K čemu jsou peníze? Úspěšný člověk je pro mě ten, co ráno vstane, večer jde spát a mezitím dělá, co chce,prohlásil kdysi písničkář Bob Dylan. A my nemůžeme jinak, než mu dát za pravdu.

Co je to úspěch?

Nejbohatším člověkem na světě se již čtvrtý rok po sobě stal zakladatel americké softwarové společnosti Microsoft Bill Gates. Považuje to za osobní úspěch? „Úspěch je špatným učitelem. Dokáže ošálit chytré lidi, kteří si pak myslí, že nemůžou prohrát.

Dámy, tohle vás potěší

Ženy by měly vydávat méně peněz za šaty, ale více peněz na eleganci.“ Kdo jiný mohl pronést tento výrok, než samotná Coco Chanel?

Necháme tesat do kamene

„Příliš mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.“ Tak tohle se Willu Smithovi vážně povedlo. Ruku na srdce – není tohle i váš případ?

Co odkázat dětem?

„Děti mají dostat takové bohatství, o které by nepřišly, ani kdyby se při ztroskotání zachránily nahé.“ Řekl kdysi dávno mexický spisovatel a politický novinář Fernández de Lizardi. A my uznáváme, že něco na jeho výroku opravdu je!

Jakou cestou se vydáte?

Zakladatel obuvnické firmy Baťa svým výrokem zajisté inspiruje řadu z nás. Jak vybudoval obří obuvnickou firmu a získal peníze i obdiv okolí? Tady je odpověď: „Ničeho jsem nenabyl lehce, každá věc mně stála nejtvrdší práci. Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam.“

Zkoušeli jste někdy držet ježka?

Peníze jsou jako ježek, snadněji se dají chytit, než udržet.“ Tak přesně tohle napsal starověký řecký spisovatel Archilochos. Že vám to nedává smysl? Zkuste v rukou udržet živého ježka a pochopíte.

Existuje tajemství úspěchu?

Na to kdysi dávno odpověděl americký podnikatel a průkopník automobilového průmyslu Henry Ford: „Jestliže existuje nějaké tajemství úspěchu, pak spočívá ve schopnosti postavit se na místo druhého a vidět všechno jak svýma, tak i jeho očima.

Dobré dluhy dělají dobré přátele

Známý český lingvista a překladatel František Vymazal jednou prohlásil: „Peníze daruj, ale nepůjčuj. Dar ti způsobí nevděčníka, půjčka nepřítele.“

Největší bohatství? Život!

„Život jakéhokoliv jediného člověka na světě je cennější než všechen majetek nejbohatšího muže planety.“ Takhle odpověděl revolucionář Ernesto Rafael Guevara de la Serna, když se ho zeptali, jak podle něj vypadá opravdové bohatství.

Máte svůj oblíbený citát o penězích nebo bohatství? Podělte se o něj v diskuzi pod tímto článkem nebo na našem facebooku.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí