Banky lákají na finanční odměny, míří už i na děti

Publikováno 26.06.2019 Aktualita | Banky

Banky lákají na finanční odměny, míří už i na děti

Banky už nevědí, jak by nalákaly nové klienty. Účty zdarma už coby lákadlo nefungují, mají je totiž všude. Chytrá aplikace se už také podařila většině bank, no a OpenBanking nebo okamžité platby, to je zatím spíše velká neznámá. Tak se banky uchýlily k finančním odměnám za založení účtu nebo jiného finančního produktu. Mezi takové banky patří i Poštovní spořitelna nebo ČSOB. Co nabídnou vám či vašim dětem?

Až 1 500 Kč od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna rozdává odměny po pětistovce. A to v případech, kdy dětem do konce června tohoto roku založíte stavební spoření nebo dětské životní pojištění Maxík či Fortík, spořicí účet Spoření s bonusem nebo penzijní spoření. Dohromady nabídne Poštovní spořitelna až 1 500 Kč.

Ale nikoliv bez podmínek. Rozhodně si nepředstavujte odměnu jako 1 500 Kč, které by přistály na vašem účtu. Pětistovka za stavební spoření přistane na účtu stavebního spoření, a to v září tohoto roku v podobě bonusu. K vybrání tedy bude šest let, až smlouva o stavebním spoření překoná zákonné období svého minimálního trvání.

Ostatní produkty budou odměněny poukazem na slevu u internetového obchodu Mall.cz, vygenerovány Vám budou po prvních dvou platbách, kdy Vám přijde oznámení, že v klientském portálu si můžete vyzvednout svou slevu.

Online založíte jen penzijní spoření

Pokud chcete výše zmíněné produkty založit online, podaří se vám to pouze u stavebního spoření. S dalšími je nutné zajet na pobočku, v tomto případě v podstatě na kteroukoliv poštu, což ve výsledku nebude až tak dlouhá cesta.

Skřítek Spořílek

Dětem bude odměnou za cestu na poštu i skřítek Spořílek, kterého dostanou jako pozornost od Poštovní spořitelny.

Vyplatí se pětistovka?

Než se zhlédnete v odměně 500 Kč na nákup v e-shopu Mall za založení spořicího účtu, nejdříve chvíli počítejte. Úroková sazba, kterou Poštovní spořitelna nabízí na svém spořicím účtu, je totiž pouze 0,5 procenta ročně, a to jen na vklady do 250 tisíc korun.

Nejlepší banky na trhu však nabídnou i 1,58 procenta ročně, konkrétně se jedná o Trinity Bank. Hned za ní je Hello Bank s 1,5 %. A na půl roku vám peníze zhodnotí ING Bank sazbou tři procenta ročně. Takže pokud máte k uložení částku vyšší než 100 tisíc, na pětistovce od Poštovní spořitelny v podobě poukazu do mall.cz proděláte už během několika měsíců. Zvážit však můžete úrokový turismus.


ČSOB láká na měsíční kapesné

ČSOB banka láká rodiče, aby založily svým dětem účet s názvem Plus Konto. Jako odměna poslouží 100 Kč měsíčního kapesného právě od banky, ovšem pouze na šest měsíců. Takže všehovšudy 600 korun, které banka vaši dětem věnuje jako odměnu za to, že budou jejími klienty.

Ale šest měsíců není jediným omezením. Podmínkou získání kapesného je používání platební karty, naštěstí stačí jedna platba nebo výběr z bankomatu v měsíci. Minimální věk dítěte, kterému můžete účet založit, je 8 let, maximální 18 let. Akce platí do konce srpna.

Do 26 let zdarma

Plus Konto je pro děti a mladé lidi do 26 let zdarma. Lze k němu dokonce vydat až 2 dvě platební karty. Nyní je se službou spojena nabídka Image karta, což znamená, že si zdarma může vaše dítě vybrat na platební kartu i obrázek podle vlastního přání. Vy jako rodiče budete mít transakce dítěte pod kontrolou, a to v internetovém bankovnictví nebo v aplikaci pro smartbanking.

Vzhledem k tomu, že služba není zpoplatněná, jde o akci, která se klientům vyplatí. Banka si totiž chce nalákat děti proto, že sází ne typickou lenost českých spotřebitelů měnit svou banku. A tak je kapesné ve výši 600 Kč celkem spolehlivou zárukou, že i v dospělosti zůstanou nynější děti jejími klienty.


Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí