Banky se mění, hotovost asi zrušíme, ale fondy a pojištění se šiknou!

Publikováno 15.12.2017 Aktualita | Finanční mix

Banky se mění, hotovost asi zrušíme, ale fondy a pojištění se šiknou!

Tento týden byl pestrý na informace, které nám mají pomoci se lépe pohybovat ve finančním světě. Mohli jsme se dočíst o tom, jak banky mění svou pobočkovou síť, aby se jim lépe dařilo lákání klientů. Pokud přemýšlíte o investici do podílových fondů anebo jste tam již investovali, co hlavně byste o nich měli vědět? Spousta z nás se možná již zamyslela nad tím, co by bylo, kdyby nebyla hotovost. A na závěr jedno zásadní poučení z pojišťovnictví: Na pojištění dětí se zaměřte, až jste sami pojištění!

Banky mění pobočkovou síť, aby přitáhly víc klientů

Nové banky to zpočátku zkoušely bez poboček. Neuspěly. Staré banky doplácejí na starou a nevyhovující síť honosných paláců, které nejsou součástí běžných tras klientů a nevyhovují současné pozici klienta. Už nechceme být prosebníky za sklem ve zlatém rámu. Chceme být klienty sedícími u stejného stolu jako bankéř. Bankovní pobočky se proto otvírají i navenek. Místo polepených skel bez možnosti nahlédnout dovnitř jsou banky teď otevřeny zcela. A to i formou malého stánku v shopping centru, kudy jednou za čas projde prostě každý. Reklamou je samotná pobočka v korporátních barvách.

Pokračovat ve čtení  >>

Co je dobré vědět, když si je vyberete místo spoření podílové fondy?

Investování do podílových fondů a jejich správa pro klienta nevyžaduje mnoho času, jde o kolektivní investování. Tedy pasivní záležitost, která navíc umožňuje investice i v malých částkách. A díky tomu si třeba přilepšit na důchod. Je však potřeba vybrat investiční cíl, strategii a podle toho i podílový fond. A nezapomeňte, že tu musíte platit poplatky!

Pokračovat ve čtení  >>

Co by přineslo zrušení hotovosti?

Češi jsou ke zrušení hotovosti více skeptičtí než jiné evropské státy, kde se již nějakou dobu o zrušení hotovosti spekuluje. Všeobecně se uvažuje o tom, že zrušení hotovostních plateb by mohlo zpomalit inflaci. A to díky tomu, že by zprostředkovatelé platebního styku (ti, co zaúčtovávají bezhotovostní platby) lákali na různé akce, slevy a soutěže. Díky tomu by i dlužníci vraceli méně peněz. Týkalo by se to dokonce i dlužících států. Nejen pro nás Čechy jsou naše bankovky uměleckým dílem. Peníze držené v dlani tu mají ekonomický, ale i morální význam. Nicméně, velké změny nás stejně asi neminou…

Pokračovat ve čtení  >>

Dítě pojistěte, až když máte pojistku sami

Co vám pomůže pojištění dítěte, když vy sami, živitelé rodiny, pojištění nebudete! A nedej bože přijdete o zdraví a o výdělek. Pojištění dětí dává smysl až tehdy, když se pojistíte vy sami (i pro případnou ztrátu zaměstnání), a tím zajistíte rodinu při případných ztrátách příjmu vlivem vaší nemoci či zranění, při nejhorším úmrtí. Děti pojistěte pro případ vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění. Je potřeba vědět, že dětem lze uzavřít nejen klasickou pojistku, ale i finanční spořící produkt. Nejdůležitější však je krytí rizik.

Pokračovat ve čtení  >>

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí