Z Number26 je nově N26: Bezplatný účet, který otevřete za 8 minut! | Hyperfinance.cz

Z Number26 je nově N26: Bezplatný účet, který otevřete za 8 minut!

Lenka Rutteová   Publikováno 08.09.2016 Rada| Banky

Z Number26 je nově N26: Bezplatný účet, který otevřete za 8 minut!

Poplatek za vedení účtu, poplatek za výběr z bankomatu, poplatek za příchozí či odchozí platby – pouze zlomek poplatků, s nimiž se pravděpodobně setkává stále ještě velké množství majitelů bankovních účtů. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje účet, který disponuje nespočtem vzrušujících funkcí, jeho otevření vám nezabere více než 8 minut a veškeré výběry, stejně jako platby u něj budete mít doživotně zdarma? Navíc jej můžete využívat, ať bydlíte kdekoli!

Aktualizace: 24/01/2020

Tato unikátní (původem německá) novinka nesla název Number26 až do července 2016, pak se přejmenovala na N26. A již několik let se o ní mluví také u nás! Máme pro vás všechny důležité informace i výčet novinek, které s N26 získáte a sesumírovali jsme je do dnešního článku!

N26 ve zkratce:

 • Banka, za jejíž služby neplatíte
 • Zdarma získáte bezpoplatkovou MasterCard
 • Výběr hotovosti po celém světě bez poplatků
 • Založení probíhá v režimu online a trvá méně než 8 minut
 • Nejmodernější běžný účet vyvinutý speciálně pro používání na smartphonu
 • Běžný účet pro všechny bez podmínek
 • Virtuální, původem německá banka

 

Žádné poplatky? A z čeho N26 tedy žije?

O charitu samozřejmě nejde. N26 vydělává peníze prostřednictvím obratů na MasterCard, které ale účtuje nikoli vám jako klientovi, ale příjemci platby (obchodníkovi). Poplatek zde činí zhruba 1,8 % z obratu (dle obratu a aktuální situace na trhu).

Další možností, jak N26 vydělává (či uspoří) peníze, je skutečnost, že klientovi nevyplácí žádné úroky. Takže je jedno, zda leží na účtu milion nebo konto zeje prázdnotou. Vy nedostanete ani korunu na úrocích.

Užitečný TIP pro Vás:

Zaujalo vás bezplatné bankovnictví? Přečtěte si podrobněji 9 báječných funkcí virtuálního účtu No26.

Přečíst

 

Účet je váš za pouhopouhých 8 minut!

Ano! Virtuální účet N26 lze opravdu založit za pár minut. Nemusíte nikam chodit, nic vyřizovat ani komunikovat s bankovními úředníky či finančními specialisty. Vše zařídíte pěkně z pohodlí svého domova prostřednictvím smartphone nebo stolního počítače.

 • Na oficiálních stránkách (https://N26.eu nebo https://N26.de) stiskněte tlačítko „Jetzt Konto eröffnen“ nebo „open account now
 • Potvrďte svou emailovou adresu, čímž zadáte kartu MasterCard do výroby
 • Překontrolujte obdržené německé číslo účtu (můžete provádět první platby)
 • Potvrďte identifikaci prostřednictvím videochatu (připravte si pas nebo průkaz totožnosti)
 • Očekávejte kartu, která vám dorazí poštou

 

Jak se rozhodnete?

V zásadě máte dvě možnosti: Buďto budete své peníze odevzdávat bankám, které s nimi naloží dle vlastního uvážení, nebo vyzkoušíte novodobý koncept virtuálního bankovnictví, za který nezaplatíte ani korunu a ještě získáte nespočet atraktivních výhod a předností.

Do České republiky měla služba N26 plně proniknout v roce 2017, kdy bylo v plánu, že nabídne stejné výhody jako německým či dalším klientům. Česká verze stránek zatím k dispozici ale není. Nesmutněte – její služby můžete využívat, ať žijete kdekoliv.

Lokalitou totiž N26 vůbec omezená není! Jen musíte zvládat některý z jazyků, ve kterém její služby jsou, a to je angličtina, němčina, francouzština, italština nebo španělština.

Užitečný TIP pro Vás:

Zaujmout by vás mohla i služba Revolut, která se nedávno dokonce stala bankou! Zpracovali jsme pro vás podrobnou recenzi s mnoha zajímavými tipy pro výhodné využívání téhle služby.

Přečíst recenzi Revolut
author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. Více