Black Friday je tady! Kde nakoupíte se slevou?

Publikováno 23.11.2017 Akce | Spoření

Black Friday je tady! Kde nakoupíte se slevou?

Jistě vás neminuly informace o poměrně nové marketingové akci s názvem Black Friday (Černý pátek), pořádané po vzoru USA a Kanady. Akce je už tradičně spojena s výprodejem a velkými slevami obchodníků a letos připadá na 24. listopadu. Název akce je reflexí poklesu cen na počátku světové krize z roku 1929.

V Americe se v pátek rozpoutá šílenství

V Americe je tento „svátek“ spojen s obřími nákupy a nekonečnými frontami Američanů před kolosálními obchodními domy. U nás je přeci jen Black Friday poněkud klidnější. Na co se můžete letos těšit? Na slevy spotřebičů, které mnohdy dosahují desítek procent, ale i obří výprodeje sezónního zboží. Podobné akce ale také nahrávají poskytovatelům půjček a úvěrů. Jak výhodné nakoupit a zbytečně se nezadlužit? Poradíme!

Jak bude vypadat Černý pátek v Česku?

Slevového šílenství se u nás zúčastní eshopy, kamenné obchody i velká obchodní centra. Obchodníci tvrdí, že jejich zboží budete moci nakoupit i s 85 % procentní slevou. Do akce se zapojí i velké nákupní řetězce jako Tesco nebo Datart. Promyšlená marketingová akce se ale nevyhne ani velkým nákupním centrům.

Třeba v Palladiu na Náměstí republiky v Praze se do Černého pátku zapojuje celkem 35 obchodů. Na slevy se můžete těšit v obchodech s obuví, textilem, potravinami, ale třeba i ve zverimexech či lékárnách. E e-shopů slibuje rekordní slevy více než 50 známých či méně známých subjektů, mezi které patří například:

V těchto dnech se i půjčka vyplatí

Co dělat ve chvíli, kdy vám do oka padne vysněná televize s obří slevou, na kterou ale v současnosti nemáte? Anebo ten úžasný chytrý telefon, o kterém jste si doposud mohli nechat jenom zdát? Řešením je rychlá půjčka ihned na účet, kterou vyřídíte jednoduše z pohodlí domova a peníze můžete získat v hotovosti anebo na účet ve vskutku rekordním čase. V konečném důsledku ušetříte čas, ale i peníze. Ceny spotřebičů i elektroniky totiž padají v tomto období na naprosté dno.

Abyste se ale zbytečně nezadlužovali a svého rozhodnutí nelitovali, každou - byť i sebemenší půjčku vybírejte obezřetně. Ideální je, pokud zlevněné zboží porovnáte s běžnou cenou u konkurenčních prodejen. Půjčku následně sjednávejte pouze u známých a ověřených společností.  

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí