Češi zimní pobyty na horách milují. Dávají však přednost těm tuzemským

Publikováno 08.03.2018 Průzkum | Finanční mix

Češi zimní pobyty na horách milují. Dávají však přednost těm tuzemským

Zimní pobyty se těší čím dál větší oblibě. Pomalu se stává pravidlem, že Češi investují jak do letní dovolené, tak do té zimní. Z průzkumu společnosti PROFI CREDIT od agentury Nielsen Admosphere vyplývá, kolik jsou ochotni za ni utratit, kam nejčastěji vyrážejí i jaké jsou nejpopulárnější zimní aktivity.

V létě k moři, v zimě na tuzemské hory

Ačkoliv stále platí, že většina Čechů si dopřává spíše dovolenou v létě u moře, čím dál větší oblibě se těší i dovolená zimní. Může se jednat jak o vícedenní pobyt nebo třeba jen čas strávený na horách v rámci prodlouženého víkendu.

Podle průzkumu předního poskytovatele rychlých půjček PROFI CREDIT si nenechá ujít dovolenou na horách 58 % dotázaných, z nichž 91 % jezdí výhradně do tuzemska. Důvodů je hned několik: snadná dostupnost, a to výhradně osobním automobilem, eliminace jazykové bariéry a v neposlední řadě cena za ubytování, stravu a skipasy.

Průměrná částka za zimní dovolenou v Čechách je uváděna okolo 10 000 Kč, pokud ovšem chceme vycestovat za hranice, musíme počítat ještě nejméně s 5 000 Kč navrch. To jsou poměrně vysoké částky, které mohou výrazně zahýbat s domácím rozpočtem, proto některé rodiny na dovolenou na horách musí šetřit, v krajním případě si vzít půjčku.

Oblíbenosti zimních aktivit vévodí bobování, sjezdovky až na třetím místě

S pobytem na horách je neodmyslitelně spjaté sjezdové lyžování. I přes to, že jeho obliba strmě stoupá, podle průzkumu je v oblíbenosti zimních aktivit až na třetím místě. Žebříčku vévodí bobování a sáňkování (47 % dotázaných, kteří provozují zimní sporty), v závěsu je bruslení (41 %) a na třetí příčce s 36 % respondentů se umístilo právě sjezdové lyžování. Na dalších místech se objevují běžkování, hokej, snowboard.

Mezi nejoblíbenější zimní sporty – jak vyplývá z výše uvedeného – patří ty, které nejsou příliš finančně náročné. Většina lidí si vybavení pro první dvě aktivity pořídí do 2 000 Kč, pro sjezdové lyžování je podstatně dražší. Nové vybavení například pro dítě vyjde i na 5 000 Kč.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí