Česká pojišťovna a Moneta Money Bank rozjely spolupráci. Čím nás mohou zaujmout?

Publikováno 14.08.2018 Aktualita | Finanční mix

Česká pojišťovna a Moneta Money Bank rozjely spolupráci. Čím nás mohou zaujmout?

V bance se půjde pojistit pod hlavičkou partnerské pojišťovny. V pojišťovně pro změnu budeme moci založit a ovládat běžný účet od partnerské banky. Řeč je o nové spolupráci mezi Českou pojišťovnou a Moneta Money Bank. Vzájemně propojené služby najdeme od září, na vybraných pobočkách po celé republice. Spolupráce začne zlehka, několika produkty. A pak se uvidí. Co to přinese nám, zákazníkům?

Spolupráce v pojištění startuje nemovitostmi a „životkem“

Od září bude možné si na dvaceti pobočkách Moneta Money Bank založit pojištění nemovitosti od České pojišťovny. Později tu půjde sjednat i životní pojištění. Během času plánuje Moneta Money Bank nabízet pojištění své partnerské pojišťovny na všech svých pobočkách v České republice. Rozšíří i okruh nabízených produktů z oblasti pojištění.

Z bankovních služeb byl do první fáze spolupráce vybrán běžný účet  

Česká pojišťovna začne od září spolupráci tím, že bude na svých vybraných dvanácti pobočkách nabízet možnost jednak založit běžný účet u Moneta Money Bank, ale také prostřednictvím svého online prostředí ovládat. I Česká pojišťovna počítá s rozšířením nabídky produktů partnerské banky.

Co si ze spolupráce odnese zákazník?

Kompletní servis. To je cíl tohoto propojení. Rozhodnutí spolupracovat okomentoval šéf České pojišťovny Marek Jankovič následujícími slovy: „Postupně budeme zpřístupňovat i další finanční produkty tohoto bankovního domu, abychom klientům poskytovali skutečně komplexní servis.“

Moneta Money Bank se do spolupráce podle Tomáše Spurného, šéfa Moneta Money Bank, pustila zejména s cílem zrychlit hospodářský růst banky. Impuls k zahájení spolupráce přišel ze strany České pojišťovny, která pro partnerství s bankou vypsala výběrové řízení.

Česká pojišťovna první, Moneta Money Bank čtvrtá

Podle počtu klientů je Moneta Money Bank čtvrtou největší bankou v České republice. A Česká pojišťovna je, coby člen skupiny Generali, největší tuzemskou pojišťovnou, tedy jednička na českém trhu pojišťovacích služeb.

Spolupráce s Moneta Money Bank není pro Českou pojišťovnu první pokus

Česká pojišťovna spolupracuje s dalšími společnostmi z finančního trhu již delší dobu. Před rokem spustila obchodní spolupráci s Českou spořitelnou. Z jejího portfolia nabízí hypoteční úvěry, které jsou pojištěny právě u České pojišťovny a následně poskytnuty Českou spořitelnou. Recipročně nabízí Česká spořitelna majetkové pojištění od České pojišťovny.

Jiná spolupráce s Českou pojišťovnou byla pro změnu ukončena

V lednu letošního roku ukončila Česká pošta spolupráci s Českou pojišťovnou a také se společností Home Credit. Spolupráce byla nastavena tak, že zákazníci mohli na vybraných poštách sjednat úvěr od Home Creditu a kompletní nabídku pojištění od České pojišťovny, včetně povinného ručení, pojištění domácnosti nebo penzijního pojištění. To v současnosti však již nelze.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí