Cestujete během roku do zahraničí? Pak byste o pojištění měli vědět něco, co vám ještě nikdo neřekl

Publikováno 05.10.2017 Rada | Finanční mix

Cestujete během roku do zahraničí? Pak byste o pojištění měli vědět něco, co vám ještě nikdo neřekl

Spousta z nás ho považuje jako zbytečnost, která má za cíl z našich peněženek pouze vyloudit nějakou tu stokorunu či tisícikorunu. Dosud se nám totiž nic závažného nestalo a tak důležitost cestovního pojištění záměrně opomíjíme.

Ať už ale cestujeme na pozdní dovolenou k moři, zahraniční služební cestu, anebo na expedici do Nepálu či lyže do Alp, měli bychom mít uzavřené cestovní pojištění s dostatečnými limity. Tady jsou 3 důvody, proč.

Důvod č. 1: Pojištění sjednáte za pár vteřin a třeba i s pěknou slevou

Pojistku sjednáte jak na pobočce pojišťovny, tak přes telefon anebo online pěkně z pohodlí vašeho domova. Pokud navíc využijete poslední zmíněné možnosti, spousta pojišťoven nabízí za online sjednání zajímavou slevu. Online si můžete sjednat cestovní (i jiné pojištění) třeba u Direct pojišťovny, která nabízí kromě dalších zajímavých výhod i neomezené pojistné limity, což je jeden z nejdůležitějších parametrů, který by vás měl při výběru pojistného zajímat.

Důvod č. 2: Nezůstanete bez prostředků

V některých zařízeních nebo u drobnějších úrazů po vás může lékař požadovat přímou úhradu. Proto nezapomeňte platební karty, ale i dostatek prostředků v hotovosti. Poté si vyžádejte veškeré dokumenty, faktury a účtenky (například od léků), které vám pojišťovna po návratu do rodné domoviny proplatí.

Větší zákroky, za které by se člověk v zahraničí logicky nedoplatil, jsou hrazeny prostřednictvím uzavřené pojistky. Pokud byste ji ale neměli, může se vaše vysněná dovolená nebo pracovní cesta proměnit v noční můru. Existuje totiž nemalé procento nezodpovědných cestovatelů, které pojistku neuzavřelo a po návratu zůstalo zcela bez prostředků a s vysokými dluhy.

Důvod č. 3: Pojištění kryje rozmanitá rizika

Abychom dokázali pochopit princip cestovního pojištění, je potřeba si vyjmenovat, jaká rizika tento produkt nejčastěji kryje. Vždy samozřejmě záleží na tom, u jaké pojišťovny jste pojistku uzavřeli, jaký balíček jste vybrali a jak vysoké jsou pojistné limity. Obecně však cestovní pojištění kryje rizika:

  • spjatá s náhlým onemocněním,
  • úrazem,
  • ztrátou zavazadel,
  • škodou způsobenou třetí osobě během návštěvy zahraničí.

Výše uvedené obvykle platí pro základní balíčky cestovního pojištění. Pokud cestujete společně s domácími mazlíčky, můžete si dokoupit připojištění i pro ně. Během cest (anebo po návratu, dle smluvních podmínek pojišťovny) vám budou proplaceny i případné náklady za jejich ošetření. Připojistit si můžete i storno zájezdu nebo zpoždění letu.

Jak jste na tom vy? Uzavíráte do zahraničí cestovní pojištění anebo pokoušíte osud? Napište nám do diskuze pod tento článek anebo na náš facebook.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí