Cetelem získalo licenci od ČNB a od léta bude online bankou

Publikováno 24.05.2017 Aktualita | Banky

Cetelem získalo licenci od ČNB a od léta bude online bankou

Dosud jsme ji znali jako společnost poskytující spotřebitelské půjčky a úvěry. Od léta bude skutečnou online bankou. Cetelem totiž splnila všechny potřebné podmínky a proto jí byla udělena oficiální licence České národní banky, která ji opravňuje ke vstupu na bankovní trh. Rozlučte se s Cetelem a přivítejte Hello bank! by Cetelem.

Firma na trhu působila 20 let

Po dvacetiletém působení se společnost Cetelem rozhodla pro kompletní obměnu starého kabátu. Kromě toho, že změní svou obchodní značku, také rozšíří své portfolio a klientům nově nabídne nespočet nových služeb. Rebranding se uskuteční už v létě a Cetelem nově vstoupí mezi tzv. nízkonákladové banky. Co to znamená pro stávající i nové klienty? Především to, že ušetří na poplatcích a mohou čerpat řadu výhod i bezplatných služeb. Jednou z nich je třeba i levný bankovní účet s minimem poplatků.

Vody spotřebitelských půjček neopouští

Kromě toho, že Cetelem rozšíří své portfolio služeb, stále se bude soustřeďovat na poskytování spotřebitelských úvěrů a dalších doprovodných produktů. Zájemci tak mohou stále využívat jejích osobních půjček, nákupů na splátky u obchodních partnerů, kreditních karet, platebních nálepek a některých druhů pojištění. Nutno podotknout, že veškeré smlouvy stávajících klientů zůstávají v platnosti, takže se pro ně rebrandingem prakticky nic zásadního nemění.

Jak změny pocítí klienti?

Společnost bude i nadále poskytovat portfolio služeb, na které jsou zvyklí. K tomu jej však rozšíří o nové produkty a výhodné běžné účty. Jedinou změnou je online prostředí, které však bude klientsky přívětivé a přehledné. Beze změny také zůstávají všechny kontaktní údaje a přístupové kanály. Nově budou klienti komunikovat se společností Hello bank! by Cetelem, která je ve své podstatě obchodní značkou odštěpného závodu BNP Paribas Personal Finance SA.

Hello bank! by Cetelem má budoucnost

Řada nízkonákladových bank, které na našem trhu v současné době fungují, není daleko svému zániku nebo jen stěží přežívá. Příkladem budiž podzim roku 2016, kdy jsme se po několika letech rozloučili se Zuno Bank, která ukončila svou životní pouť v Česku i u našich slovenských sousedů. Proto se nabízí otázka, zda i Hello bank! by Cetelem nečeká podobný osud.

Díky výhodě značné klientské základny, kterou tvoří tisíce klientů s poměrně vysoce úročenými půjčkami, má Cetelem poměrně slušně našlápnuto a mohla by být úspěšnou konkurencí velkých bankovních domů, které svádí lítý boj o každého klienta. Zda se tato proroctví naplní, je zatím ve hvězdách.

Jaké jsou vaše zkušenosti se společnosti Cetelem? A co říkáte na její rebranding? Napište nám do diskuze pod tento článek nebo na náš facebook!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí