Chcete dva tisíce od Moneta Money Bank?

Lenka Rutteová     Publikováno 04.03.2020 Aktualita | Půjčky

Chcete dva tisíce od Moneta Money Bank?

Na bonus 2 000 korun láká Moneta Money Bank nové klienty. Jestliže však chcete její vábničku vyslyšet, tak si nejprve projděte podmínky, za kterých slibované dva tisíce opravdu dostanete. Splnit je totiž bude setsakramentsky náročné.

Moneta poráží UniCredit banku a také samu sebe

Odměna je to vskutku lákavá a patří k největším na českém bankovním trhu. Podobně velkou nabídla loni banka UniCredit , to bylo v rozsahu 1 700 - 2 000 Kč, loni i Moneta Money Bank dávala jednu z největších odměn na trhu, činila 1 200 korun. Ostatní banky tak štědré rozhodně nebyly.

Založit si běžný účet musíte stihnout do 30. dubna

Jestliže jste v období od ledna 2019 až do současnosti neměli u Moneta Money Bank založen žádný účet (ani běžný účet, ale ani žádný jiný produkt), můžete se stát novým klientem banky s možností získat od ní slibovaný bonus ve výši dvou tisíc korun.

Jen si musíte běžný účet Tom stihnout založit do 30. dubna tohoto roku. Ovšem pozor, neplatí to pro účty sjednané osobně na pobočkách Monety nebo na pobočkách partnerské České spořitelny. Musíte na to jít online, a to buď na stránkách Moneta.cz, nebo si stáhnout aplikaci Smart Banka a v ní si Tom účet založit.

Založením účtu to ale nekončí

Pouhé založení účtu bance nestačí k tomu, aby se cítila tolik vděčná, že vám vyplatí odměnu. Ještě si totiž musíte sáhnout hluboko do kapsy. A také čekat. Každý z pěti měsíců, které následují po založení účtu, totiž musíte utratit platební kartou vydanou k tomuto účtu neuvěřitelných 20 000 korun.

Dohromady tedy 100 000 korun, které protečou z vašeho účtu k obchodníkům a na kterých si banka vydělá poplatky z transakcí. Je tedy evidentní, že bance na odměnu ve výši dvou tisíc bohatě vyděláte právě vy.

400 korun měsíčně

V oněch pěti měsících bude banka vracet 2 % z proběhnutých plateb, maximálně však 400 korun. Odměnu připíše na konci každého z proběhnuvších měsíců, ve kterém klient splnil podmínku útraty, maximálně se k vám ale dostane pět těchto odměn, nemusejí následovat v měsících po sobě jdoucích. Dost se to podobá akcím spojeným s kartami kreditními, kde však nebývá omezení minimální útratou.

Co se počítá za nárokovou platbu?

Operacemi, které založí podle smlouvy s Moneta Money Bank nárok na výplatu odměny, jsou pouze platby kartou v kamenných obchodech nebo na internetu, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. Můžete si i kartou dobít virtuální peněženky, jde totiž také o karetní transakci.

Dobrou zprávou je, že si k účtu můžete přidat disponenta a ten bude kartou platit taky. Účet lze tedy pojmout jako rodinný, což ve výsledku možná zaručí těch utracených 20 tisíc za měsíc. I dobití peněženek se může hodit.

Co započitatelnou platbou rozhodně není?

Mezi správné platby se v tomto případě nepočítají výběry z bankomatu, vklady hotovosti, platební příkazy zadané přes bankomat. Takže v bankomatu si pouhý převod na jiný z vašich účtů prostě nezadáte.

Peníze totiž musejí protéci ke třetímu subjektu, aby z toho banka mohla inkasovat poplatek. A nejen banka, jak víme, poplatky z transakcí kartou u obchodníků jdou k více stranám, většinou jsou to samotné karetní asociace (Visa, MasterCard), banka platícího klienta, zúčtovací banka obchodníka, platební brána a zúčtovací centrum.

Vedení účtu je zdarma

Samotný účet Tom, který si máte založit, je veden zdarma. Poplatky nejsou ani za základní služby, jako například odchozí i příchozí tuzemské platby, výběry z vlastních bankomatů (sítě Moneta) v tuzemsku a výběry ze všech bankomatů v zahraničí.

Raději nižší odměnu, ale za snazších podmínek?

Limit 20 000 pravidelných měsíčních útrat kartou, to není zrovna málo. Ale nesmutněte, můžete se vydat i pro jiné odměny a za mnohem příznivějších podmínek. Stále ještě atraktivní odměnu (fanouškům filmů) nabízí již zmíněná UniCredit. Při založení běžného účtu U konto a při následné registraci do CineStar Clubu Extra získáte zdarma 12 vstupenek do kina. Jen pozor, U konto je bez poplatků jen tehdy, když na něj měsíčně pošlete alespoň 12 tisíc korun.

Dalšími odměnami se mohou pochlubit třeba ČSOB, a to 500 Kč při sjednání Plus Konta. Podmínkou je zaplatit kartou minimálně 2000 korun. Ovšem ani tady není bezpoplatkové vedení bez podmínek. Zdarma budete účet mít, když na něj přijde alespoň 10 000 korun měsíčně. Mírnější podmínky jsou uplatňovány u mladých do 26 let a u seniorů.

Nižší bonusy 300 Kč nabízí hned několik bank, mezi nimi mBank, Equa bank, také aplikace otevřeného bankovnictví, například Twisto, Richee. Vždy je nutné pročíst si i podmínky, které založí nárok na výplatu odměny, abyste nakonec nebyli pouze zklamaní.

author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. Více

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.