Chcete lepší úroky? Využijte refinancování půjčky!

Publikováno 18.08.2016 Akce | Půjčky

Chcete lepší úroky? Využijte refinancování půjčky!

Třiatřicetiletému Martinovi již rodiče od útlého věku vštěpovali, že to, na co nemá, to zkrátka musí oželit. Martin se s touto myšlenkou sžil a poměrně dlouho odolával nabídkám bankovních i nebankovních institucí. Osud mu však připletl do cesty podnikatelskou vášeň, která přerostla v inovativní nápad a snahu zaplnit díru na trhu. První půjčku si Martin bral v souvislosti s naskladněním produktů, které hodlal s velkou pompou představit. Další pak měla pokrýt mzdy zaměstnanců. V podnikání se mu dařilo. Své síly ale přecenil.

Měl jsem prakticky všechno. Vysněnou firmu, zodpovědný personál, krásnou manželku a dvouletého chlapečka. A k tomu všemu navíc dluhy a obří půjčku, kterou jsem jednoduše nezvládal splácet. Nakonec jsem dospěl do stádia, kdy celou domácnost táhla manželka a já veškeré peníze vrážel do podnikání a splátky. Nakonec mi dala nůž na krk a postavila mě před jednoznačnou volbu – buďto firma nebo ona. A já si musel vybrat,“ líčí svou komplikovanou situaci dnes již bývalý podnikatel Martin. Před manželskou krizí a odchodem nejbližších ho nakonec zachránilo refinancování půjčky a opuštění podnikatelského světa. Cesta to ovšem byla nelehká a trnitá.

Chci výhodnější podmínky půjčky! Jak na to?

Pokud potřebujete snížit měsíční splátku a zároveň chcete prodloužit nebo naopak zkrátit dobu splatnosti, poohlédněte se po společnosti, která refinancování půjček nabízí. S předstihem však zjistěte, zda vás stávající věřitel nebude za předčasné splacení půjčky sankciovat. Pokud zjistíte, že se vám refinancování vyplatí, stačí oslovit nového věřitele, který by měl zajistit vše ostatní. Vy se tak nemusíte o nic starat, složitě vypovídat smlouvu a dojednávat další nepříjemné záležitosti.

Jaké podmínky musíte splňovat?

Aby vám věřitel refinancování schválil, bude chtít znát váš příjem a zajímat ho bude také vaše finanční minulost. Některé nebankovní společnosti navíc mohou požadovat ručení nemovitostí. O konkrétních podmínkách se proto vždy dopředu informujte.

Užitečný TIP pro Vás:

Chcete refinancovat půjčku? Podívejte se, které společnosti refinancování půjček nabízí!

Refinancování vs. konsolidace

/data/common/multimedia/images/photo_0162311316lyfjwb.jpg

V souvislosti s refinancováním vám možná na mysli vytane také slůvko „konsolidace“, které je s refinancováním mnohdy nesprávně zaměňováno. Je tedy na místě tyto dva pojmy osvětlit a představit si jejich jednotlivá specifika:

 • Konsolidace půjčky: Konsolidace představuje sloučení několika půjček do jednoho balíku s cílem snížit měsíční výdaje.
 • Refinancování půjčky: U refinancování jde vlastně o převedení stávajícího úvěru k jiné bance, která klientovi nabídne výhodnější úrokovou sazbu a lepší podmínky splácení.

Výhody refinancování půjčky

 • Můžete ušetřit i několik desítek procent
 • Snížíte si měsíční splátku
 • Nastavit si můžete delší nebo kratší dobu splácení
 • Můžete navýšit počet splátek
 • Flexibilní možnosti splácení

Nevýhody refinancování půjčky

Na první pohled se může zdát, že refinancování s sebou nese jen samá pozitiva. Při bližším prozkoumání ale zjistíme, že nějaká ta vada na kráse zde přeci jen existuje. Banky i nebankovní společnosti se z pochopitelných důvodů brání odchodu klientů ke konkurenci a za předčasné splacení půjčky (tzn. její převedení) si mohou účtovat nemalé sankce. Vždy je proto dobré důkladně počítat a zjistit, zda se refinancování vyplatí či nikoli.

Komu je refinancování určeno?

 • Klientům, kterým nevyhovují stávající podmínky úvěru
 • Osobám, které si chtějí snížit měsíční splátky
 • Těm, kdo chtějí prodloužit nebo naopak zkrátit splatnost půjčky
 • Lidem, nad kterými se nevznáší hrozba sankcí za předčasné splacení

Máte ve svém okolí někoho, kdo si neví rady s půjčkou? Sdílejte mu dnešní článek!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.