Chytré kreditky od Raiffeisenbank vám přispějí na Vánoce

Publikováno 05.12.2017 Akce | Finanční mix

Chytré kreditky od Raiffeisenbank vám přispějí na Vánoce

Do Vánoc zbývá několik posledních týdnů a v obchodních centrech začíná to pravé nákupní šílenství. Ke slovu se u mnohých z nás dostávají předvánoční půjčky a zelenou mají i úvěrové kreditky a kontokorenty. Raiffeisenbank přišla se zajímavou akcí, kdy majitelům kreditních karet přispěje na Vánoce.

Výhody kredit zná asi každý

Řada z vás jistě ví, že v případě platby kreditkou vám obchodník vrátí na účet nějaké to procento z utracené částky. Nutno podotknout, že nejde o nijak závratné peníze, ale většinou o několik desetikorun, maximálně pak stokorun. Někteří vydavatelé kreditních karet také lákají na speciální bonusové body, které lze následně směnit za odměny. Raiffeisenbank na to jde ovšem jinak.

Dva tisíce na nákupy v Alze nebo na Aukru

Raiffeisenbank nově vydává kreditní karty Mall, Style Aukro a O2 RB. U Mall karty a Style Aukro můžete získat dva tisíce na pozdější nákupy. U karty O2 RB je odměna poloviční. Navíc díky platbám kartou Mall na internetu získáte z každého nákupu dvě procenta zpět. U Style karty obdržíte zpátky procento a O2 RB vám zase zlevní vyúčtování služeb O2.

Pozor na vysoké úroky

Ovšem platby kartou nejsou jen o samých výhodách. Mějte na paměti, že i s nimi čerpáte řádný spotřebitelský úvěr. Kreditky sice mají určitou dobu bezúročného období, pokud ale peníze včas nevrátíte, připravte se na vysoké úroky. Jako reprezentativní příklad uveďme třeba kreditní kartu, u které jste vyčerpali 30 tisíc. Minimální splátka je v tomto případě 1 200 korun, přičemž tuto splátku tvoří asi ze dvou třetin úroky. Pouhopouhých 400 Kč jde tak na splátku dluhu, zbývající je cena půjčených peněz. Proto si důkladně hlídejte, kdy bezúročné období končí a tomu přizpůsobte své spotřebitelské chování.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí