Co nového? Konec 100% hypotékám a rekordně nízké úroky

Publikováno 14.11.2016 Aktualita | Hypotéky

Co nového? Konec 100% hypotékám a rekordně nízké úroky

Hypoteční podzim v České republice bude horký. Mohou za to zejména dva faktory - blížící se regulace hypoték ze strany České národní banky a snižování úrokových sazeb na hypotékách.

Fakt, že od října již nebude možné získat hypotéku na celou hodnotu nemovitosti, způsobil zvýšený zájem o tyto úvěry. Zároveň s tím nastává neustálý a postupný pokles průměrných úrokových sazeb na všech hypotékách, a to zejména v důsledku situace na finančních trzích. To všechno nás čeká i v nejbližším období.

Hypotéku na 100% nemovitosti již nezískáte

Od října budou účinná doporučení ČNB, která určuje, že dosavadní limit LTV se snižuje z původních 100% na 95%. Zároveň bude platit i omezení, podle kterého budou moci banky klientům schválit hypotéku na 85 až 95% hodnoty nemovitosti pouze do objemu 10% ze všech schválených úvěrů na bydlení.

Navíc, tato změna nebude jediná, která nás čeká. Příští jaro se tyto parametry ještě zpřísní, což bude mít za následek, že lidé uvažující o hypotečním úvěru se rozhodnou vzít si ho raději už teď, než by měli čekat na přísnější podmínky příští rok. Pokud patříte do této skupiny klientů, máme pro vás dobrou zprávu - ruku v ruce se zvýšenou poptávkou jdou výhodnější úroky na hypotékách.

Hypotéka s úrokem i od 1,29% ročně

Již na začátku září začalo několik komerčních bank nabízet akciové úroky nebo různé slevy na poplatky spojené s vyřizováním hypoték. Nejvíce klesají úroky při 3 roční fixaci, ale existují ještě extrémnější výjimky. Jednou z nich je například UniCredit Bank, která nabízí jednotnou úrokovou sazbu 1,29% p.a. při fixaci hypotéky nejen na 3 roky, ale i na 5, 7 a 10 let.

Vzhledem k tomu, že nabídka hypoték je u nás aktuálně poměrně široká, je přirozené, že ne všichni mohou sledovat různé akce, poplatky a zejména jejich podmínky. I z toho důvodu vám doporučujeme využít náš srovnávač hypoték. Na jednom místě naleznete všechny nabídky - pokud budete mít zájem, můžete si hypotéku dokonce i vyřídit, a to už do 1 týdne!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.