Jak vyzrát na mikropůjčky? Poradíme vám!

Publikováno 27.09.2016 Rada | Půjčky

Jak vyzrát na mikropůjčky? Poradíme vám!

Slyšeli jste už o mikropůjčkách? Produktu, který vám může vytrhnout trn z paty zejména v období před výplatou? Jak již název tohoto produktu napovídá, jde o finanční výpomoc menšího rozsahu, která vám pomůže překlenout nepříznivé období, během kterého potřebujete uhradit nezbytné či neočekávané výdaje. Pojďme se společně podívat, jak taková půjčka před výplatou vlastně funguje a komu je tento převratný finanční produkt určen.

Komu jsou půjčky do výplaty určeny?

O půjčku do výplaty (mikropůjčku) mohou žádat všichni zletilí občané České republiky nebo ti, kteří zde mají nahlášený trvalý pobyt. Každá společnost má vlastní metodiku posuzování žádostí. Obecně však platí, že člověk, který o mikropůjčku požádá, by měl mít zajištěný trvalý zdroj příjmů a zároveň by se jeho jméno nemělo nacházet v registrech dlužníků.

Některé společnosti ovšem do registrů nenahlížejí a nechtějí znát ani příjem žadatele. Tyto nabídky jsou však na druhou stranu vykoupeny vyššími úroky či poplatky za poskytnutí nebo vedení. Mikropůjčky jsou určeny zejména těm žadatelům, kteří potřebují překlenout nepříznivé období do další výplaty a k vyřešení stávající situace jim postačí pouze pár stovek či tisícovek.

Stručná charakteristika mikropůjčky:

  • Půjčka menšího rozsahu
  • Krátká doba splatnosti
  • Mikro úvěry pro osoby s pravidelným příjmem
  • Půjčka do výplaty
  • Rychlá půjčka s bleskovým sjednáním
  • Možnost nechat si zaslat peníze na účet
  • Nebo je vyzvednout prostřednictvím poštovní poukázky

Pozor na rizika mikropůjček!

Nic není pouze černé nebo bílé a ani ve světě mikropůjček tomu není jinak. Pokud o mikropůjčku požádáte, důkladně prostudujte obchodní podmínky společnosti a zjistěte si o daném poskytovateli maximum společností. Nikdy nikomu dopředu nic neplaťte! Případné rezervační nebo administrační poplatky jsou předzvěstí budoucích problémů. Proto se v takovém případě poohlédněte po jiném poskytovateli. Dodržujte splatnost mikropůjček a v případě, že se dostanete do prodlení se splácením, společnost okamžitě kontaktujte a spravte ji o své aktuální situaci. Někteří poskytovatelé vám nabídnou odklad splátek nebo společně vytvoříte nový splátkový kalendář!

5 kroků, jak sjednat bezpečnou mikropůjčku

1. Prohlédněte si aktuální nabídku na našem trhu

2. Sežeňte reference od známých a přátel či v diskuzích na internetu

3. Důkladně prozkoumejte podmínky půjčky

4. Čtěte smlouvy a půjčujte si jen tolik financí, kolik potřebujete

5. Dbejte na datum splatnosti a veškeré problémy ihned řešte

 

Užitečný TIP pro Vás:

Znáte 5 bezkonkurenčně nejlepších mikropůjček současnosti? 

 

Chci znát

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.