Konec kouzelné půjčky v Čechách

Publikováno 27.05.2016 Aktualita | Půjčky

Konec kouzelné půjčky v Čechách

Na magii ve světě úvěrů můžeme od konce měsíce května zapomenout. Kouzelná půjčka již nebude od měsíce června dostupná. Rozhodnutí je bohužel platné a neměnné a nedávno o něm informovala zástupkyně společnosti, která Kouzelnou půjčku poskytuje. Poskytování úvěrů skončí přesně k 31. květnu letošního roku a ti kdo o této půjčce uvažovali, budou nuceni hledat jiného poskytovatele krátkodobých nebankovních úvěrů.

Kouzelná půjčka s námi byla již od roku 2011

Říká se, že když něco starého končí, něco nového pro změnu začíná. Kouzelná půjčka se v našich úvěrových vodách poprvé objevila na konci roku 2011. Koncepci tohoto úvěrového produktu přivezla ze západní Evropy investiční společnost Laurence and Partners Limited, která se stala také majitelem společnosti KOUZELNÁ PŮJČKA s.r.o.. Společnost nabízela tzv. mikro půjčky, chcete-li půjčky před výplatou tisíce žadatelům ročně.

Kouzelná půjčka ve zkratce

 • Krátkodobá půjčka před výplatou
 • 1000 až 10 000 Kč pro nové klienty
 • 50 000 pro stálé klienty
 • Splatnost 1 – 30 dnů
 • Možnost prodloužení splatnosti až na 90 dnů
 • Individuální splátkový kalendář
 • Rychlé poskytnutí finančních prostředků
 • Žádné poplatky
 • Online vyřízení
 • Bez podpisu smlouvy
 • Pro plnoleté osoby s trvalým pobytem na území ČR
 • Pro osoby bez exekuce a nesplacených závazků
 • Nutnost mobilního čísla, bankovního účtu a e-mailu

Jak Kouzelná půjčka pomáhala?

Díky Kouzelné půjčce jste si mohli vypůjčit 1 000 až 10 000 korun a to na dobu od 2 do 30 dnů. Stálí klienti si ovšem mohli po nějaké době půjčit třeba 50 000 Kč až na 90 dnů. Díky přehlednému formuláři si sami klienti navolili objem vypůjčených prostředků i počet dnů, po jejichž uplynutí musí vypůjčené prostředky navrátit. Kouzelná půjčka vynikala zejména svou rychlostí vyřizování žádostí, jakožto i rychlostí poskytnutí finančních prostředků. Jedinou nevýhodou byl poměrně vysoká hodnota RPSN, která činila několik tisícovek procent, což bylo předmětem časté kritiky ze strany žadatelů o půjčku.

TIP: Možné alternativy Kouzelné půjčky naleznete zde.

Kouzelná půjčka vycházela klientům vstříc

Pokud jste se jako klienti Kouzelné půjčky dostali do problémů, stačilo kontaktovat zástupce společnosti a po osvětlení situace se domluvit na odkladu splátek. Ani to ovšem nebylo zadarmo. Za prodloužení doby splatnosti si společnost účtovala poplatky, které u nejnižších vypůjčených částek začínaly na celých 600 korunách. Poplatek se v případě padesáti tisícikorunové půjčky vyšplhal na neuvěřitelných 9 900 Kč! A to už byla pořádná pálka. Dalším způsobem řešení byl nově nastavený individuální splátkový kalendář, který ovšem snižoval klientův osobní scoring (tzv. úvěrový rating).

Denně až 150 prověřovaných žádostí

Kouzelná půjčka ročně pomohla tisícovkám klientů. Denní objem posuzovaných žádostí se podle vyjádření zástupců společnosti pohyboval kolem čísla 100 až 150. Možná vás teď napadá, co budou dělat ti, kteří ještě doposud nemají Kouzelnou půjčku splacenou. To, že společnost ukončila poskytování krátkodobých úvěrů, rozhodně neznamená, že dluhy začne hromadně odpouštět. Pokud u společnosti půjčku máte, bude ji potřeba navrátit ve sjednaném období. Věříme ale, že Kouzelnou půjčku brzy nahradí další společnost, která nabídne atraktivní a rychlé řešení finančních problémů zejména pro klienty, kteří mají před výplatou.

A co vy? Máte s Kouzelnou půjčkou zkušenosti? Podělte se o ně v komentářích!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.