Maminky na mateřské dovolené: Jaké jsou vaše šance na získání půjčky?

Publikováno 21.06.2016 Rada | Půjčky

Maminky na mateřské dovolené: Jaké jsou vaše šance na získání půjčky?

Lenka si po škole malovala zářnou budoucnost. Po získání magisterského titulu nastoupila do vysněné práce, kterou jí mohl každý závidět. Zanedlouho se stala vdanou paní a do roku oznámila radostnou novinku. S manželem čekali vytoužené dítě – chlapečka, na kterého se oba dva těšili. Ovšem lidé míní a osud mění. Čert tomu chtěl a Lenčin manžel po narození Tadeáše nezvládl nápor povinností a po třech letech vzájemného soužití zbaběle utekl k mladší milence. Po bývalém manželovi se slehla zem a Lenka tak zůstala na vše sama.

Pohádka s (ne)šťastným koncem

Bohužel mateřská jí stačila pouze na pokrytí základních potřeb pro dítě, a proto na konci každého měsíce řešila, zda s penězi vyjde či nikoli. Bezútěšná finanční situace ji dohnala až do stádia, kdy byla nucena pomýšlet na půjčku. A zde přišly další komplikace – má vůbec maminka na mateřské šanci dosáhnout na spotřebitelský úvěr či nikoli? Podívali jsme se na tuto problematiku podrobněji.

Problémová bonita

Většina žen (ale i mužů) na rodičovské dovolené se v případě žádosti o spotřebitelskou půjčku potýká s problémem, kterou je nedostatečná bonita žadatele. Pokud tedy maminka na mateřské dovolené zamíří do banky, bankovní úředník ji podrobní sáhodlouhému výslechu, na jehož konci v drtivé většině případů dospěje k nevratnému rozhodnutí a zamítnutí žádosti o půjčku. Příjem, který mateřská dovolená představuje, je totiž pro bankovní instituce nedostatečný. Co dělat v takovém případě? Odpovědí jsou nebankovní půjčky!

Tip: Přehled aktuální nebankovních půjček naleznete zde.

Nebankovní půjčky pro matky na MD ve zkratce

  • Krátkodobé půjčky menšího rozsahu
  • Poskytovatelem je nebankovní společnost
  • Obvykle půjčky bez prokazování příjmu
  • Půjčky lze vyřídit online
  • Rychlé poskytnutí financí na bankovní účet
  • Možnost vybrat peníze v hotovosti
  • V případě problémů je možno požádat o odklad splátek
  • Bez ručitele a zástavy
  • Některé půjčky také bez nahlížení do registrů dlužníků

Jak půjčku pro maminky na MD vybírat?

V první řadě je potřeba prozkoumat nabídku poskytovatelů půjček pro maminky na mateřské dovolené a zohlednit parametry jednotlivých společností. Nejlepší je, pokud máte ve svém okolí někoho, kdo již s danou společností má osobní zkušenosti a může se o ně s vámi podělit. Osobní reference jsou totiž v tomto případě nedocenitelné.

Obezřetnost je na místě

Jakmile si vhodného poskytovatele vyberete, důkladně si pročtěte podmínky, za nichž peníze poskytuje. Zaměřte se především na dobu a termín splatnosti, poplatky, které jsou spojené s poskytnutím nebo vedením půjčky, ale i výši a hodnotu RPSN. Důkladně si pročtěte obchodní podmínky i úvěrovou smlouvu a nikdy nepodepisujte nic, čemu nerozumíte.

TIP: Nabídku pouze ověřených a spolehlivých poskytovatelů najdete na našem webu. Půjčky si můžete porovnat i dokonce požádat o ně online.

Rizika půjček na mateřské dovolené

Nejenom půjčky určené ženám na mateřské dovolené, ale i všechny půjčky od nebankovních i bankovních společností s sebou přináší také mnohá rizika. Proto je nezbytné vybrat vhodného poskytovatele půjčky, k němuž lze dohledat skutečné reference. Vždy také doporučujeme půjčovat si jen nezbytně nutnou částku a dbát na termíny splatnosti. Pokud budete mít se splácením půjčky problém, neprodleně kontaktujte zástupce společnosti a domluvte se na novém splátkovém kalendáři či odkladu splátek.

A co vy? Máte s půjčkami pro maminky na mateřské zkušenosti či nikoli?

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.