Nezaměstnanost, nemoc i hackeři mohou ohrozit naše finance

Publikováno 02.03.2018 Aktualita | Finanční mix

Nezaměstnanost, nemoc i hackeři mohou ohrozit naše finance

A je v těchto momentech zcela jedno, zda máme v rodině finance společné nebo oddělené. Rána je to vždy. V poslední době se výskyt nemocí, které způsobí velkou ztrátu příjmů, navyšuje. A tak odborníci doporučují zvážit životní pojištění nebo to současné zrevidovat. Stejné je to s hackerskými útoky, kdy jsme varováni, abychom si i na online platformách určených k hraní her dávali dostatečný pozor na hesla a osobní informace.

Pokud nemáte jiný příjem než pracovní, měli byste se pojistit

V České republice přibývá lidí, kteří vlivem úrazu, častěji nemoci, ztratí schopnost pracovat. Dávky nemocenské jsou u nás směšně malé. Řešením financí je včas uzavřená životní pojistka, která je ale dobře nastavená. Zásadně se vyplatí sjednat pojištění pro případ invalidity, trvalých následků úrazem a pracovní neschopnosti jak z důvodu úrazu, tak nemoci. Rozhodnutí o životním pojištění neodkládejte. Jakmile totiž onemocníte, už vás pojišťovna nepojistí.

Jak to chodí s bankovními účty v domácnostech?

Jak jsou v domácnostech řešeny bankovní účty, příjmy a výdaje? Podle zjištění společnosti Zonky v podstatě všemi možnými způsoby, které lze rozdělit do tří základních modelů.

Model 1 – oddělené účty: páry, které si vedou bankovní účty odděleně, musejí být bez problému schopné dohodnout se na placení společných výdajů. Jinak ale mohou užívat plnou finanční svobodu.

Model 2  - něco spolu, něco každý zvlášť: zlatá střední cesta. Partneři si sice zachovávají své oddělené účty, ale zároveň mají založen jeden účet společný, z něhož jsou pak placeny společné výdaje.

Model 3 – všechno společné: Je to přístup, kdy partneři plánují opravdu společnou budoucnost. Není to ale řešení vhodné pro všechny, jistá míra svobody totiž může mnoha lidem začít chybět.

Nové hackerské útoky jsou namířeny na hráče online her, ale motivem jsou opět peníze

Hackeři mohou ukrást přístupová hesla ke kdečemu. Ale sebrat mohou třeba i vymazlené postavy online her, do kterých hráč investoval mnoho času, úsilí, ale hlavně peněz. Hackeři je totiž pak dokáží zpeněžit. Toto je nový trend, na který upozorňují odborníci na bezpečnost v kyberprostoru.

Když se hlásíme do online bankovnictví, už tak nějak automaticky zachováváme ta nejdůležitější pravidla bezpečnosti. U online her ale s nutností se zabezpečit ještě tolik nepočítáme. Je tedy nejvyšší čas, abychom i platformy online her začali považovat za jakési internetové bankovnictví.

Odborníci varují: odchod ze zaměstnání může být finančním šokem

Dnes je sice trh práce v nebývalé kondici, ale stejně můžete být nuceni ukončit své současné zaměstnání. A než najdete nové, pár měsíců to zabere. A nezaměstnanost rovná se méně peněz. Co dělat, aby nezaměstnanost zásadně nezasáhla do vašeho rozpočtu?

Je potřeba dodržovat těchto pěr pravidel: stále tvořit rezervy, ušetřit na aktuálních půjčkách, ušetřit na konkurenčních nabídkách, vždy platit povinné platby včas a zrevidovat náklady na domácnost.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí