Nové hackerské útoky jsou namířeny na hráče online her, ale motivem jsou opět peníze

Publikováno 27.02.2018 Aktualita | Finanční mix

Nové hackerské útoky jsou namířeny na hráče online her, ale motivem jsou opět peníze

Hackeři mohou ukrást přístupová hesla ke kdečemu. Ale sebrat mohou třeba i za dlouhé měsíce či roky vymazlené postavy online her, do kterých hráč i investoval mnoho času, úsilí, ale hlavně peněz. Hackeři je totiž pak dokáží zpeněžit. Toto je nový trend, na který upozorňují odborníci na bezpečnost v kyberprostoru.

Online hry jsou prostorem volného času pro stále více lidí

Ve světě počítačových her, jemuž vévodí nejznámější platformy Steam, PlayStation Network a Xbox Live, se dnes pohybuje něco okolo 2,5 miliardy lidí. A jejich počet stále stoupá a stoupat samozřejmě i nadále bude.

Není se proto čemu divit, že takto vysoký počet potenciálních a potenciálně snadných cílů láká pozornost hackerů. Ti se skrz špatně chráněné účty mohou dostat k heslům, samotným online postavám a jejich vybavení, v horším případě i k údajům o bankovních kartách.

V online bankovnictví jsme si na opatrnost už zvykli

Když se hlásíme do online bankovnictví, už tak nějak automaticky zachováváme ta nejdůležitější pravidla bezpečnosti. U online her ale s nutností se zabezpečit ještě tolik nepočítáme. A to je právě onen fakt, na který mnoho kyberzločinců spoléhá.  

V každé aplikaci, ve které poskytujeme své osobní údaje třetím stranám, jme neskutečně zranitelní. Zatímco banky si u svých aplikací s přístupem do online bankovnictví opravdu hlídají, co se dá, a navíc jsou i pro případ hackerského útoku pojištěny, u platforem pro online hry je to zatím spíše džungle.

S jistotou se dá říct jen to, že čím větší oblíbenost a vyšší počet hráčů u hry je, tím je hra zajímavější i pro hackery. A pokud se v ní navíc obchoduje i za reálné peníze, je téměř jisté, že bude cílem útočníků.

Teď jsou na řadě i online hry

Je nejvyšší čas, abychom i platformy online her začali považovat za jakési internetové bankovnictví. Alespoň co se bezpečnosti týká. Za většinu problémů v kyberprostoru si totiž můžeme sami. Hesla typu 123456 jsou prostě snadno prolomitelná. A pokud si na složitější hesla netroufáte, kupte si program na správu hesel.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí