Platit můžete už i mobilem. Službu Android Pay podporuje mBank, Moneta a J&T

Publikováno 29.11.2017 Aktualita | Finanční mix

Platit můžete už i mobilem. Službu Android Pay podporuje mBank, Moneta a J&T

Přesně 14. Listopadu se klientům mBank, Moneta a J&T a majitelům chytrých telefonů s operačním systémem Android otevřela nová možnost v podobě platby mobilem. Zákazníci mohou platit bezkontaktně mobilem anebo tabletem na více než 144 000 obchodních místech po celé České republice. Česko je druhou zemí střední Evropy, ve které se aplikace Android Pay spouští. Už dva roky funguje například v USA. Jak bude fungovat v reálu?

Ke třem zmíněným se během zimy přidá i Komerční banka

Službu Android Pay mohou prozatím využívat pouze klienti mBank, Moneta a J&T, během zimy by se ale k těmto třem gigantům měla přidat i Komerční banka. Bohužel i co se týče softwarového vybavení, i pro něj platí poměrně přísné podmínky. Klienti, kteří by chtěli službu využívat, musí mít zařízení s Androidem a operačním systémem 4.4 (nebo vyšším). Přístroj musí dále mít systém NFC, aby se mohlo zařízení zkontaktovat s mobilem.

Google tvrdí, že je systém bezpečný

Vývojář systému Android a služby Android Pay – společnost Google o nové platební metodě tvrdí, že je zcela bezpečná a klienti se jí tudíž nemusí bát používat. Metoda by neměla odesílat při platbě číslo platební karty, neměla by ho ani ukládat do telefonu. Při platbě by se měl vytvořit virtuální kód, který se přiřadí k jednotlivé transakci. Telefon stačí „probudit“, při platbě nad 500 korun ale bude třeba zadat PIN kód nebo odemknout obrazovku.

Co dělat, když mobil ztratím?

Pokud by se klientovi stalo, že o mobilní telefon přijde anebo ho ztratí, je možní zařízení zablokovat na dálku novým heslem nebo vymazat celý jeho obsah. Není tak podle zástupců Googlu nutné deaktivovat platební kartu, protože informace o ní v telefonu není. Dalším důvodem, proč nového systému využít, je nabídka bonusů a odměn, kterou pro své zákazníky jednotlivé banky chystají. Česká republika je v první dvacítce zemí, kde se systém spouští. Slovensko by mělo podle společnosti následovat v dohledné době.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí