Pokémoni mají na svědomí smrtelné nehody

Publikováno 22.08.2016 Aktualita | Pojištění

Pokémoni mají na svědomí smrtelné nehody

Nekontrolovatelně se ploužící všemi směry, sluchátka v uších a oči upřené na displej chytrého telefonu. Kdo je to? Přece klasický „chytač“ Pokémonů z nedávno oficiálně uvolněné hry Pokémon Go.

Obrázek zdroj: pcmag.com

Že jste už měli s tímhle člověkem osobním zkušenost nebo sami patříte mezi trenéry, kteří chytání Pokémonů podřídili veškerý svůj volný čas? Pak pozor na to, ať vaše hvězdná kariéra neskončí dříve, než doopravdy začne! Pokémoni totiž mají na svědomí stovky lidských životů po celém světě!

Jak se smrtí dokáží žít tvůrci hry?

Ihned po vypuštění oficiální verze hry do světa si bohužel aplikace připsala na konto několik dopravních nehod i životů řidičů a chodců. Za vše pochopitelně může nepozornost a naprostá absence vnímání okolního světa. Dřív to bylo kouření nebo telefonování za volantem, které způsobovalo dopravní nehody a zvyšovalo počet usmrcených na silnici, dnes to je lovení pokémonů. Jak s neustále zvyšujícím se počtem křížků dokáží žít samotní tvůrci hry? O tom statistiky mlčí!

Chcete pochytat všechny? Riskujte vlastní život!

Velmi podobně, ne-li stejně uvažoval také jistý Američan Lamar Hickson, který způsobil komplikovanou dopravní nehodu na jedné z massachusettsských silnic. Když jej policie podrobila výslechu, bez výčitek se jí přiznal, že na silnici zahlédl vzácného Pikachu, kterého prostě nechtěl nechat utéct. Svou výpověď zakončil prohlášením: „Sakra, když chcete pochytat všechny, musíte riskovat všechno.“ Jak prozíravé, že?

Na pokémony se musí chytře

Pokud jste stejně jako miliony lidí na celém světě propadli kouzlu chytání pokémonů, jistě chcete patřit mezi ty, kteří uloví všechny. Dobře. Vaši zábavu vám rozmlouvat nebudeme. Zkuste se ale mírnit alespoň za volantem nebo v bezprostřední blízkosti silnic. Za žlutého a věčně usměvavého Pikachu totiž lidský život opravdu nestojí…

Užitečný TIP pro Vás:

V ohrožení na cestách jste i vy, kteří hru nehrajete! Pro případ nehody nezapomeňte na spolehlivou pojistku. Pro získání nejvýhodnější nabídky použijte srovnátor povinného ručení. Pokémon GO tak už vaši peněženku nevyždímá!

Sdílejte dnešní článek řidičům, kteří lovením pokémonů na silnicích zbytečně riskují, a zachraňte lidské životy!

 

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.