Poštovní fondy jsou novinkou od Poštovní spořitelny

Publikováno 29.01.2018 Novinka | Finanční mix

Poštovní fondy jsou novinkou od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna se rozhodla, že i starší a méně finančně zkušeným lidem ukáže, že proto, aby mohli investovat do fondů a podílet se tak na strategickém financování, nemusejí vůbec mít speciální znalosti. Stačí totiž využít službu profesionálů a vložit peníze do Poštovních fondů. V nabídce jsou dva Poštovní fondy, do kterých lze vkládat měsíčně od 500 Kč.

Poštovní fondy jedou od ledna

Česká pošta vytvořila nabídku účasti svých klientů v Poštovních fondech od ledna letošního roku. Zřídit si možnost vkládat peníze do některého ze dvou fondů mohou klienti v tzv. Finančních centrech a na vybraných přepážek České pošty.

Podle zástupců České pošty vznikla nabídka Poštovních fondů proto, aby klienti měli „jednoduché a srozumitelné cesty, jak mohou získat atraktivní investiční řešení, díky kterému zhodnotí své úspory“. S pomocí poštovních fondů mohou mít klienti, dle slov České pošty, „možnost získat zajímavější zhodnocení svých peněz než je tomu dnes u běžného či spořicího účtu“.

Fondy vybírali experti ČSOB

Oba fondy, které Česká pošta teď nově nabízí, byly pro klienty vybrány investičními experty z mateřské skupiny ČSOB. Cílem výběru bylo, aby „vyhověly potřebám jak prvoinvestora, tak i investora zkušenějšího, ale konzervativnějšího, který hledá vyváženou kombinaci jistoty a zisk.“.

Oba fondy tedy logicky i patří do portfolia běžné nabídky ČSOB ČSOB Expertiza vyvážená a ČSOB Bohatství. Zájemci však mohou vstoupit i do jiných fondů z rozšířené nabídky, které jsou k dispozici na všech Finančních centrech České pošty.

Fondy spravují profesionálové, samozřejmě za odměnu

Česká pošta oznámila, že „v případě Poštovních fondů se jedná o špičkové profesionály v investičním oboru, proto není třeba se investování prostřednictvím Poštovních fondů obávat“. Díky kolektivnímu investování ve fondech mohou klienti využít tu výhodu, že není nutné, aby se zabývali složením a strategií fondu, řešili tu nejlepší dobu pro zainvestování a ještě se obávali možných rizik.

Správu fondů totiž mají na svých bedrech manažeři fondů. Je však nabíledni, že služba bude zpoplatněná. Správce fondu si totiž podle smlouvy o investování vezme 2 – 3 procenta z částky, kterou má klient na účtu.

Minimálně 500 Kč

Klienti mohou na účet ve fondu vkládat minimálně 500 Kč měsíčně. Anebo mohou vložit jednorázovou částku minimálně 5.000 Kč. Investici lze zdarma kdykoliv vybrat. Peníze jsou velmi pohodlně dostupné během několika dnů.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí