Přehled 6 nejlepších půjček pro firmu nebo začínající podnikatele

Publikováno 18.10.2017 Rada | Půjčky

Přehled 6 nejlepších půjček pro firmu nebo začínající podnikatele

Máte dobrý nápad a chuť podnikat? Objevili jste díru na trhu nebo se chcete jednou pro vždy rozloučit s klasickým zaměstnaneckým korporátem? Jestliže jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je dnešní článek určen právě vám. I začínající podnikatelé totiž často řeší otázku financí. Z čeho ale financovat rozjezd podnikání a nezbytné náklady?

Možnosti podnikatele

Drtivá většina začínajících podnikatelů zamíří v první řadě do banky. Tam na ně ale čeká poměrně přísný a náročný schvalovací proces. Pokud bankovní úředník zjistí určité nedostatky, žádost o podnikatelskou půjčku smete okamžitě ze stolu. Důvodů k tomu rozhodnutí může být mnoho:

  • Záznam v registru dlužníků
  • Nedostatečná bonita žadatele
  • Nepravidelný a nízký příjem
  • Nemožnost příjem doložit
  • Nemožnost zaručit se za úvěr nemovitostí

Pokud by přeci jen začínající podnikatel splnil všechny podmínky banky, obvykle dostane pouze úvěr v řádech několika tisíců, maximálně desetitisíců. Změna sice nastala díky novým evropským zárukám, které umožnily půjčovat peníze právě podnikatelským nováčkům. Tyto záruky však získala pouze Komerční banka, které stačí pro podnikatelskou půjčku dobrý podnikatelský plán. Ani ten však mnozí podnikatelé nemohou doložit.

Americké hypotéky a nebankovní půjčky

/data/common/multimedia/images/office.jpg

Pokud začínajícímu podnikateli banka nepůjčí, má dvě možnosti, jak tuto situaci řešit. Nejčastěji si berou mladí podnikatelé americkou hypotéku nebo nebankovní půjčku. U americké hypotéky není potřeba dokládat účel využití finančních prostředků, stejně jako u bezúčelových nebankovních půjček. Tyto půjčky jsou navíc oproštěny od přísných podmínek a obvykle na ně dosáhnou i ti podnikatelé, kteří u banky nepochodili. Jaké půjčky pro začínající podnikatele se na našem trhu aktuálně nachází?

► Hyperpůjčka s pevným úrokem od 10,01 %

Jako první v řadě si představíme oblíbenou Hyperpůjčku, jejíž pevný úrok začíná na 10,01 %. Podnikatel si díky ní může půjčit částky od 4 000 až do 190 000 Kč. Splatnost půjčky poté činí 12 až 84 měsíců. Peníze je možno použít na cokoli a žádosti jsou v tomto případě posuzovány individuálně. Proto jde o nadmíru oblíbený a flexibilní produkt.

► Úvěr Ferratum Micro na menší výdaje

Další ze společností, které půjčí i začínajícím podnikatelům je Ferratum Bank. Tento úvěr ale ocení pouze ti, kteří potřebují financovat výdaje menšího rozsahu. Půjčit si zde totiž můžete 500 až 20 000 Kč a to na dobu 7 až 45 dnů. V tomto případě máte ale možnost splátku půjčky opakovaně odložit. Jakmile vám společnost schválí online žádost, peníze jsou obratem zasílány na váš bankovní účet. Vyzvednout si je ale můžete také na poště.

► Čínská půjčka až do 190 000 Kč

Dalším produktem pro začínající i zkušené podnikatele je Čínská půjčka. Také zde si můžete půjčit až 190 000 korun a to na dobu 12 až 84 měsíců. Pevný roční úrok zde začíná na 11 % a o půjčku zažádáte jednoduše z pohodlí svého domova. Navolíte částku, termín splatnosti, vyplníte osobní údaje a žádost jednoduše odešlete.

► Tommy Stachi půjčka bez zajištění

Pokud působíte jako začínající podnikatel nebo živnostník a potřebujete nějakou tu finanční injekci, určitě se vám budou hodit také informace o půjčce Tommy Stachi. Zde můžete požádat o 5 až 150 tisíc korun se splatností 12 až 42 měsíců. Velkou předností této půjčky je skutečnost, že peníze vám budou poskytnuty i bez zajištění. Opět jen stačí jednoduše vyplnit online žádost a počkat si na její schválení.

► Home Credit půjčka až do 200 000 korun

Potřebujete-li si půjčit více finančních prostředků, pomůže vám společnost Home Credit. Výše půjčky zde činí 10 až 200 tisíc korun se splatností 12 až 84 měsíců. Společnosti nemusíte dokazovat, jak jste s vypůjčenými prostředky naložili, protože jde o bezúčelovou půjčku. Pokud se obáváte toho, že nebudete schopni půjčku splácet, je možno si k tomuto produktu sjednat i pojištění schopnosti splácet, které vás kryje před nejčastějšími riziky. Pevný roční úrok zde začíná na 7,71 % a žádost o půjčku vyplníte jednoduše online zde.

► Smart půjčku vám přiveze kurýr až domů

Posledním zástupcem podnikatelských půjček je půjčka Smart, prostřednictvím které si můžete přilepšit až o 70 000 korun. Splatnost této půjčky činí13 až 16 týdnů, přičemž k jejímu sjednání vám postačí pouze dva doklady totožnosti a připojení na internet. Jakmile vám bude půjčka schválena, kurýr společnosti vám ji doveze až domů nebo do sídla firmy. O půjčku zažádáte jednoduše tady.

Máte zkušenosti s podnikatelskou půjčkou? Která společnost se vám nejvíce osvědčila? Dejte nám vědět do diskuze pod tímto článkem nebo napište na náš facebook.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí