Přehled týdne: Den bez dluhů, vyšší půjčky, platba mobilem a rebranding Ferratum

Publikováno 01.12.2017 Novinka | Finanční mix

Přehled týdne: Den bez dluhů, vyšší půjčky, platba mobilem a rebranding Ferratum

Události posledních dnů jdou ruku v ruce s nadcházejícími vánočními svátky. Stejně jako kterýkoli jiný rok, i letos během měsíců října a listopadu stoupá počet uzavřených půjček a jejich objem, s čímž jdou ruku v ruce také budoucí závazky a vyšší zadlužení obyvatelstva. Na tuto skutečnost každý rok reagují poradny při finanční tísni, ale i úřady práce, které každoročně vyhlašují Den bez dluhů. Z novinek ve finanční sféře vás bude jistě zajímat rebranding společnosti Ferratum i možnost platit mobilem.

Dlužníci se mohli poradit bezplatně v rámci Dne bez dluhů

Aktuální průzkumy říkají, že nějaký druh půjčky má v současné době asi 40 % Čechů. Zarážející je i skutečnost, že zhruba třetina z nich má na krku kromě jiného i exekuci. Právě tito lidé se mohli začátkem listopadu bezplatně poradit v rámci Dne bez dluhů ve více než 35 městech. Nejvíce poradců a finančních expertů bylo přítomno na úřadech práce v severních Čechách a na Moravě. Právě tam je totiž počet dlužníků dlouhodobě vysoký.

Pokračovat ve čtení  >>

Před Vánoci stoupá počet uzavřených půjček

Stejně jako v kterýkoli jiný rok i letos jde měsíc listopadu ruku v ruce se zvyšujícím se objemem nově poskytnutých spotřebitelských úvěrů. O této skutečnosti informovala i ředitelka jedné známé úvěrové společnosti Dana Soukeníková: „V tomto období evidujeme čtvrtinový nárůst žádostí o půjčku proti jiným částem roku.“

Pokračovat ve čtení  >>

Ferratum Bank se mění na Ferratum Money

S pokročilým podzimem souvisí také jedna změna v rodině Ferratum. Společnost Ferratum Bank se nově změnila na Ferratum Money a nové klienty láká třeba na bezplatnou půjčku s nulovým úrokem. Změn se dočkaly také oficiální webové stránky společnosti i její logo.

Pokračovat ve čtení  >>

Nově můžeme platit mobilem anebo tabletem

Od 14. Listopadu může značná část majitelů chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android platit mobilem anebo tabletem. Pokud jsou klienty mBank, Moneta a J&T a mají operační systém Android 4.4 (nebo vyšší), nemusí se zdržovat platbou kartou nebo hotovostí a můžou běžné nákupy zaplatit jednoduše telefonem. Služba je podle vývojářů bezpečná a není proto důvod se nového způsobu zbytečně obávat. Po České republice by službu Android Pay mělo v příštím roce zavést také Slovensko.

Pokračovat ve čtení  >>

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí