Milionářská inspirace: Skutečné příběhy lidí, kteří se vypracovali na výsluní (2.část)

Publikováno 16.08.2017 Průzkum | Finanční mix

Milionářská inspirace: Skutečné příběhy lidí, kteří se vypracovali na výsluní (2.část)

Málokdo si uvědomuje, že lidé, kteří disponují kontem s více než šesti nulami, většinou přišli ke svému jmění zcela náhodou. Seznamte se s druhou polovičkou milionářů, jejichž příběhy vás budou zaručeně inspirovat.

Od jedenácti let radí lidem s úpravou vlasů

Malá Leanna Archer se už od malička ráda věnovala péči o vlasy. V jedenácti letech dokonce začala dávat cenné rady lidem kolem sebe. To proto, aby si o pár měsíců později založila vlastní webové stránky, na kterých propagovala a prodávala vlastnoručně vyrobené a namíchané přírodní přípravky. Její roční zisk poměrně záhy přesáhl 300 000 dolarů. Dnes už ale vydělává miliony a spolu s ní ve společnosti působí dalších 8 osob.

Jim Carrey s učňákem a ve stanu

Ani s Jimem se osud příliš nemazlil. Od malička cestoval s rodiči z jednoho místa na druhé. Přespávali ve stanu a karavanu. Jim sice studoval střední školu, tu ale nedokončil. Protože však měl od malička úžasný smysl pro humor, začal se poměrně brzy věnovat herectví. Dnes bere za své role miliony a do stanu ho už dostanete pouze stěží.

Milionáři začínají podnikat už od jedenácti

Další z mladých milionářů - Ben Towers začal podnikat, když mu bylo přesně jedenáct let. Založil si totiž designovou firmu, kterou pečlivě „vypiplal“ až do své plnoletosti. Jeho projekty působily magickou přitažlivostí, proto se není čemu divit, že o společnost projevila zájem marketingová firma Zest. Ben dostal na starosti tým mladých influencerů a manažerů za účelem vytváření nových světových kampaní pro svou klientelu.

Charlie Chaplin se jako desetiletý toulal opuštěným Londýnem

Osud si s tímhle úžasným komikem nepěkně pohrál už v deseti letech. Po smrti milovaného otce se z jeho matky stala psychopatická troska, která se o malého Charlieho nedokázala postarat. V deseti letech proto skončil na opuštěných londýnských ulicích a jediné, co mu pomáhalo překlenout nepříznivé období, byl jeho úžasný smysl pro humor. Přestože ve svých filmech neřekl ani slovo, o pár let později dokázal pobavit miliony lidí na celém světě.

Steve Jobs sbíral a vracel lahve od Coca Coly

Zakladatel známého gigantu rozhodně nepřišel k „hotovému“. Jeho mládí se odehrávalo ve studentském bytě a na bytech od shovívavých přátel, kde příležitostně přespával. Aby měl na jídlo, sbíral a vracel prázdné lahve od Coca Coly. Peníze následně utratil ve svatostánku hnutí Hare Krishna, kde se dokázal i s tím málem, co měl, poměrně obstojně najíst. V roce 1975 nastupuje do společnosti Atari, kde působí v týmu vývojářů her. O rok později společně s přítelem Stevem Wozniakem zakládají společnost Apple Computer Inc., která se později přetransformovala v Apple Inc. Jejich úspěch začal revolučním počítačem, který byl k dostání pouze na jediném místě (The Byte Shop). Jeho cena v té době činila 666,66 dolarů.

Znáte nějaký další milionářský příběh ze svého okolí? Dejte nám o něm vědět na našem facebooku nebo v diskuzi pod tímto článkem.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí