Milionářská inspirace: Skutečné příběhy lidí, kteří se vypracovali na výsluní (1.část)

Publikováno 10.08.2017 Průzkum | Finanční mix

Milionářská inspirace: Skutečné příběhy lidí, kteří se vypracovali na výsluní (1.část)

Málokdo si uvědomuje, že lidé, kteří disponují kontem s více než šesti nulami, většinou přišli ke svému jmění zcela náhodou. Buďto v sobě nezapřeli podnikatelského ducha, měli štěstí nebo je zkrátka osvítil dobrý nápad a oni se mu začali naplno věnovat. Seznamte se s milionáři, jejichž příběhy vás budou zaručeně inspirovat.

Nejmladší afroamerický milionář

Koupit zboží v akci a prodávat ho za plnou cenu? Koho by to napadlo! Farraha Graye ano. Jeho obchod rychle vzkvétal a on si už v pouhých třinácti letech založil první prodejnu Farr-Out Foods. O pouhý rok později se stal milionářem a dodnes patří mezi nejmladší afroamerické milionáře světa. Kromě sítě prodejen se prezentuje jako motivační řečník a pravidelně přispívá na charitu. Nedávno tonu dokonce je, co založil vlastní charitativní organizaci Farrah Gray Foundation.

Halle Berry žila jako bezdomovkyně

Kdo by to do krásné a talentované herečky řekl, viďte? Bohužel ani ona neměla klidné dětství, přesto však neztratila naději ke splnění svého velkého snu. Už od malička chtěla být herečkou, rodina ji však ve svém počínání nepodporovala. Proto utekla z domova a několik dlouhých měsíců žila společně s bezdomovci v malé rozpadlé chatrči. Ve svém snažení však neustávala a dnes patří mezi nejlépe placené herečky současnosti.

Aplikace vyvinutá uvnitř studentského pokoje

Jistý Nick D’Aloisio často poukazuje na jednu ze svých stinných stránek – netrpělivost: "Jsem netrpělivý. Když mě něco přestane zajímat, přestanu číst. Chci se stručně a jasně dozvědět, co se děje,“ to byla slova, která jej přinutila s touto situací něco dělat. V pohodlí svého studentského pokoje začal vyvíjet jednoduchou a přehlednou zpravodajskou aplikaci, o níž poměrně záhy projevila zájem společnost Yahoo! Za jeho vynález mu zaplatila 600 milionů korun. Chlapec nyní pro společnost pracuje na plný úvazek a své jmění nadále rozšiřuje.

Hilary Swank strávila dětství v přívěsu

Kdo by to byl řekl! Jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti prožila dětství společně s matkou v přívěsu. Protože i ona toužila stát se herečkou, její milující maminka se rozhodla k ráznému kroku. Přívěs opustily se 75 dolary v kapse a telefonní kartou. Odstěhovaly se do Los Angeles, kde pět let živořily. Hilary ale začínala dostávat první zakázky a o pár let později obdržela dokonce Oscara za nejlepší herecký výkon.

Inspirovali jsme vás k bohatšímu životu? Jednou se v tomto článku můžete nacházet i Vy!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí