Průzkum

Češi zimní pobyty na horách milují. Dávají však přednost těm tuzemským

Publikován 08.03.2018 Průzkum | Finanční mix

Zimní pobyty se těší čím dál větší oblibě. Pomalu se stává pravidlem, že Češi investují jak do letní dovolené, tak do té zimní. Z průzkumu společnosti PROFI CREDIT od agentury Nielsen Admosphere vyplývá, kolik jsou ochotni za ni utratit, kam nejčastěji vyrážejí i jaké jsou nejpopulárnější zimní aktivity.

Jak to chodí s bankovními účty v domácnostech?

Publikován 28.02.2018 Průzkum | Účty

Společnost Zonky, poskytovatel nebankovních půjček, se za roky své existence setkala s mnoha domácnostmi, které byly v různě náročných finančních situacích. A protože půjčit peníze lze jen těm, kdo jsou potenciálně schopní je splatit, dělá si každý řádný poskytovatel větších půjček i exkurz do finančních záležitostí těch domácností, které o půjčku zažádaly. Jak jsou v domácnostech řešeny bankovní účty, příjmy a výdaje? V podstatě všemi možnými způsoby!

Polovina Čechů bude letos dlužníky

Publikován 20.02.2018 Průzkum | Finanční mix

Z průzkumu společnosti Ipsos pro finanční společnost Essox vyplynuly zajímavé výsledky. Sice vůbec nemusejí odrážet plánované záměry celého národa, ale i tak je jeho výsledek k zamyšlení. Podle tohoto průzkumu se totiž letos plánuje zadlužit 45 procent Čechů, přičemž nejčastěji půjdou jejich půjčky na financování bydlení nebo koupi auta.

Dost se od sebe lišíme – někteří si půjčují stále, jiní vůbec. Proč?

Publikován 07.02.2018 Průzkum | Půjčky

Z cizího se utrácí lépe. Alespoň takto o penězích smýšlí velká skupina Čechů, kteří jsou takzvanými chronickými dlužníky. A pak je další velká skupina Čechů, která nechce o půjčkách ani slyšet. Čím se vyznačují různé typy dlužníků, jaké jsou jejich důvody dlužit nebo naopak jaké důvody vedou lidi k postoji „nikdy nedlužit“? Te se pokoušela zjistit společnost EOS KSI na základě rozsáhlého průzkumu.

Poohlédnutí za vánočními půjčkami – nejvíce je využili učitelé a řidiči

Publikován 06.01.2018 Průzkum | Půjčky

Spousta Čechů se již někdy dostala do situace, že na Vánoce prostě nezůstalo dost peněz. Předchozí výdaje byly nečekané a také velké. Jenže to dětem asi nevysvětlíme. A tak spousta Čechů řeší Vánoce dluhem. Z průzkumů vyplývá, že větší dárky hradí formou půjčky zejména učitelé a řidiči.

Trh s půjčkami už je kultivovanější. Zjistil to průzkum

Publikován 28.12.2017 Průzkum | Půjčky

Nezisková organizace Člověk v tísni nedávno prováděla průzkum na českém trhu s půjčkami. A nešli si půjčit pouze do bank, zamířili i k nebankovním společnostem. Konkrétně k těm, které dokáží půjčit 30 tisíc ne jeden rok. Dohromady šlo o 15 bank a 27 nebankovních společností.