Události týdne: Bydlení, nová mince, účty bez poplatků a zpřístupní data o klientech

Publikováno 09.11.2017 Novinka | Finanční mix

Události týdne: Bydlení, nová mince, účty bez poplatků a zpřístupní data o klientech

Události v posledních týdnech přináší několik zásadních změn. Namísto hypoték žádáme o pomoc s bydlením stavební spořitelny. Zajímavé trendy můžeme pozorovat také v oblasti běžných účtů i zpřístupnění informací o svých klientech třetím stranám.

Větší objemy peněz půjčují čtyři z pěti spořitelen

Díky regulacím trhu s hypotékami a přísným podmínkám jejich poskytování opět začínáme pociťovat důležitost a vliv stavebních spořitelen. Dle vyjádření ředitele makléřské společnosti Golem Finance Libora Ostatka zaznamenaly větší objem půjček na bydlení čtyři z pěti stavebních spořitelen. Nejčastěji si půjčujeme na rekonstrukci stávajícího bydlení, ale také na dofinancování hypoték. Z trhu totiž vymizely stoprocentní hypotéky a klienti, kteří nemají vlastní prostředky, financují chybějící peníze skrze stavební spořitelny nebo klasické spotřebitelské půjčky.

Pokračovat ve čtení >>

ČNB vydala novou zlatou minci s motivy středověkého hradu Pernštejn

Během října představila Česká národní banka veřejnosti novou zlatou minci z desetidílného cyklu zlatých mincí „Hrady České republiky“. Je na ní vyobrazen hrad Perštejn a její nominální hodnota činí 5 000 Kč. V běžném provedení jich bude vydáno 3 300, ve špičkovém pak 7 800 kusů. Mince byla poprvé představena přímo na hradě Pernštejn a zakoupit ji můžete u vybraných smluvních partnerů.

Pokračovat ve čtení >>

Češi mění banky. Za vedení běžného účtu už totiž nechtějí platit

Podle průzkumů a analýz agentury Datank dnes již existuje prakticky každá banka, která dokáže svým klientům nabídnout vedení běžného účtu zdarma. Pokud stále za účet platíte, změňte produkt anebo samotného poskytovatele bankovních služeb. Je to jednoduché – obvykle jen stačí kontaktovat novou banku, která se postará o vše ostatní.

Pokračovat ve čtení >>

Air Bank zpřístupní klientské informace třetím stranám

Společně s vývojem nové aplikace, která má klientům Air Bank usnadnit fungování v bankovním sektoru a novou regulací ze strany EU se banka rozhodla pro zpřístupnění klientských informací třetím stranám. To ale pouze za předpokladu, že s touto změnou klient souhlasí.

Pokračovat ve čtení >>

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí