Události týdne: Peníze klientů bank v ohrožení, rekordní zadlužení domácností, „Raiffka“ přispívá na Vánoce a novinky u FIO Bank

Publikováno 08.12.2017 Aktualita | Finanční mix

Události týdne: Peníze klientů bank v ohrožení, rekordní zadlužení domácností, „Raiffka“ přispívá na Vánoce a novinky u FIO Bank

Události tohoto týdne se nesou v duchu trojského koně, který během října a listopadu ohrožoval klienty zahraničních i tuzemských bank i rekordního zadlužení domácností a firem. Abychom však nebrnkali jen na tu negativní strunu, zmíníme také atraktivní novinky u FIO Bank nebo kreditky od Raiffeisen bank, které vám přispějí na Vánoce.

Pozor na zrádný malware

Podle informací společností Eset a Avast se na mobilní bankovnictví tuzemských bankovních domů Air Bank, ČSOB a Sberbank v říjnu a listopadu zaměřil trojský kůň BankBot. Ten mohl ukrást uživatelská data a jejich prostřednictvím vybílit účty postižených klientů. Kromě klientů v Česku jsou ale v ohrožení i klienti zahraniční Citibank, Wells Fargo a Chase.

Pokračovat ve čtení  >>

Bankám dlužíme téměř 2,5 bilionu korun

Podle České bankovní asociace dlužíme pouze bankám téměř 2,5 bilionu korun. Jen během měsíce záři rozpůjčovali více než 40 miliard korun. Většina z toho ale „padla“ na bydlení. Protože však hypoteční úvěry i nadále zdražují, uchyluje se řada z nás k jistým alternativám. Peníze si půjčujeme nejen od spořitelen, ale také v rámci klasických spotřebitelských úvěrů. Za září jsme si jen v rámci nich půjčili 9,4 miliardy korun, což bylo o rovných 7 procent více než před rokem. Největší boom poskytovatele spotřebitelských půjček a úvěrů očekávají již tradičně na konci roku.

Pokračovat ve čtení  >>

Raiffeisen bank vám přispěje na Vánoce 5 000 korunami

Raiffeisen bank nově vydává tři kreditní karty Mall, Style Aukro a O2 RB. U Mall karty a Style Aukro můžete získat dva tisíce na pozdější nákupy. U karty O2 RB je odměna poloviční. Pokud navíc budete zmíněnými kreditkami platit, u Mall a Style Aukro získáte zpátky 2 %, u O2 RB si zlevníte vyúčtování služeb. Jen pozor na to, abyste „nepřešvihli“ bezúročné období. V takovém případě by totiž bylo potřeba počítat s poměrně vysokými úroky.

Pokračovat ve čtení  >>

FIO banka představí novou kreditku i možnosti investování

Zajímavé změny ve svém portfoliu produktů chystá i FIO banka. Na sklonku roku chystá pro hrstku vybraných klientů testování nové kreditní karty, u které neplatíte za její vydání ani vedení. Testování bude veřejné, takže se do něj může přihlásit kdokoli. To ale není ani zdaleka všechno. Banka v úvodu roku 2018 nabídne i nové možnosti investování, vylepšenou formu internetového bankovnictví a možnost platit chytrým telefonem nebo tabletem v rámci služby Android Pay.

Pokračovat ve čtení  >>

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí