V Česku začala fungovat nová online banka. Na svědomí ji má společnost Cetelem

Publikováno 30.10.2017 Aktualita | Banky

V Česku začala fungovat nová online banka. Na svědomí ji má společnost Cetelem

Z největšího poskytovatele online půjček, společnosti Cetelem, se stala Hello bank. Cetelem, která patří do skupiny francouzské banky BNP Paribas začala jako online banka fungovat během měsíce října. Absolutní „boom“ však zástupci banky plánují na měsíc listopad. Širokou škálu služeb začala Hello bank nabízet nejen současným, ale především novým klientům. Co si od této transformace slibuje? Zejména příliv nových klientů, které láká na bezpoplatkový účet, jenž lze jednoduše otevřít online i nadprůměrné úročení na běžném a spořicím účtu.

Půjčky, pojištění i spořicí účty

V portfoliu služeb online banky Hello bank se objevily jak běžné, tak spořicí účty, spotřebitelské půjčky, kreditní karty, ale i několik druhů pojištění na půjčky, úraz a cestovní pojištění. Hello bank je zatím zdrženlivá pouze v oblasti hypotečních úvěrů, které se dosud v jejím portfoliu služeb nenachází. Do budoucna ale tuto možnost nevylučuje.

Se vstupem na trh je Hello Bank obezřetná

Na rozdíl od společností, které by mohly silnému hráči z rodiny BNP Paribas konkurovat, zůstává Hello bank poměrně zdrženlivá. Alespoň co se vstupu na trh týče. K této problematice se vyjádřila mluvčí Gabriela Pithartová, která uvedla, že Hello bank se chystá více představit veřejnosti zhruba v polovině listopadu. Zdrženlivost je na místě také vzhledem k potížím, do kterých se dostala konkurenční UniCredit Bank, která při inovaci systému čelila velkým výpadkům.

Běžný účet zdarma a bez podmínek

Spousta nízkonákladových bank v České republice přišlo v posledních měsících či letech s běžným účtem zdarma. Aby jej však klient získal, musí splnit několik podmínek. Obvykle jde o finanční toky na účtu nebo pravidelné placení kartou. Nic takového vás však u Hello bank nečeká. Banka nabízí zdarma zřízení i vedení běžného účtu, příchozí a odchozí platby ale i tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v Česku měsíčně. To vše bez podmínek.

Zajímavé úroky u účtů i půjček

Neméně zajímavé jsou také úroky na běžných a spořicích účtech. U obou účtů jde o 0,3 procent s tím rozdílem, že tento úrok platí u běžného účtu až do částky 100 000 Kč, u spořícího se pak tato částka navyšuje až na 300 000 Kč. Zajímavé jsou také úroky u spotřebitelských půjček, které banka nabízí. Půjčky zde začínají s úrokem 5,9 procent. Za tuto sazbu prodávají spotřebitelské úvěry největší konkurenti v čele s Moneta Money Bank.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí