Vánoce: Poselství od týmu Hyperfinance.cz

Publikováno 22.12.2017 Aktualita | Finanční mix

Vánoce: Poselství od týmu Hyperfinance.cz

Už jen pár posledních dnů nás dělí od rozzářených dětských očí a slzících očí dospělých. Posledních několik desítek hodin je jedinou překážkou mezi vámi a slavnostně prostřenou štědrovečerní tabulí. Bude to letos kapr anebo řízek? A jaké dárky čekáte pod vánočním stromečkem?

Vánoce nejsou jenom o dárcích

Ostatně i to se snažila dokázat malá Cindy Kdovíjaká v oblíbeném vánočním příběhu Grinch a my bychom si z ní měli vzít příklad. Pravá podstata Vánoc není o zdobných lesklých papírech, v nichž se ukrývají chytré mobilní telefony, televize, tablety nebo herní konzole. Vánoce jsou již od pradávna úzce spjaty se vzájemným sdílením blízkosti, vzpomínek i zážitků a pohodové atmosféře v rodině anebo mezi blízkými.

Na dárky si půjčuje každý osmý Čech

Bohužel pravou podstatu Vánoc chápe u nás jen hrstka vyvolených. Ti ostatní se už od října honí po nákupních střediscích ve snaze „urvat“ pokud možno co největší slevu. K tomuto davovému šílenství samozřejmě přispívají i takové akce, jako Black Friday nebo Den dopravy zdarma. Umělou vánoční atmosféru se prakticky již od září snaží budovat v řadě obchodních středisek skrze koledy a čokoládové figurky v lesklém staniolu. Není se proto čemu divit, že tenhle nátlak nenechá chladným značnou část populace. Bohužel každý osmý Čech si na nákup vánočních dárků bere půjčku.

Dárky splácíme ještě v létě

A tady je potřeba varovně pozvednout prstVánoce na dluh totiž nikomu příliš radosti nepřinesou. Mnozí si totiž neuvědomují, že jeden večer plný dobrého jídla, pití a drahých dárků, vykoupí několik desítek méně příjemných večerů a bezesných nocí, kdy se vám bude jako ta pomyslná koule u nohy houpat dosud nesplacená půjčka. Paradoxem těchto svátků dokonce je, že mnozí, kteří se kvůli Vánocům zadlužili, splácí svůj závazek ještě na jaře nebo dokonce v létě, kdy půjčku na dárky střídá půjčka na letní dovolenou.

Zkuste to letos jinak

Co takhle připravit pro sebe a rodinu letošní Vánoce tak trochu jinak? Zkuste nepodlehnout předvánočnímu shonu a stresu, namísto přeplněných stolů nezdravými pochutinami si dopřejte pouze ty nejvybranější lahůdky a pod stromeček si nadělte to, co je v životě nejdůležitější – čas, který chcete upřímně a ze srdce tomu druhému věnovat.

Vánoční poselství týmu Hyperfinance.cz

Za tým Hyperfinance.cz vám chceme popřát co nejklidnější vánoční svátky, které budou opředeny třpytivým kouzlem a nespočtem nezapomenutelných zážitků. Užijte si vzájemnou blízkost a jedinečné okamžiky, které se už nemusí v budoucnu opakovat. Ať jsou vaše letošní Vánoce opředeny pořádnou dávkou tajemství, smíchem a spoustou splněných přání.

Děkujeme za vaši dosavadní přízeň a přejeme šťastné a veselé Vánoce se spoustou uspořených penízků!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí