Vtipné bizarnosti ze světa úspor aneb Nejšílenější způsoby, jak lidé šetří

Publikováno 25.04.2017 Průzkum | Spoření

Vtipné bizarnosti ze světa úspor aneb Nejšílenější způsoby, jak lidé šetří

Na internetu existuje nespočet rad a návodů, jak v domácnosti ušetřit nějakou tu korunu. Namísto napouštění vany se sprchovat, kupovat úsporné spotřebiče, změnit nevýhodný tarif nebo dodavatele elektřiny či chodit nakupovat jenom s nákupním seznamem. Tyhle rady pravděpodobně všichni známe. V redakci jsme si ale dali tu práci, zabrouzdali na internetu a máme pro vás přehled největších bizarností ze světa úspor. Jak někteří lidé šetří? Budete se divit!

Přečtěte si shromážděné rady od extrémně šetřících lidí:

1. Namísto oběda návštěva souseda

V jednom anglicky psaném článku jistá Rebecca radí, jak ušetřit na obědech a svačinách pro děti. Ze školy je pošlete rovnou k sousedům, kteří budou mít z nově příchozího strávníka jistě velkou radost a pohostí ho jako svého vlastního. Co by se stalo, kdyby všechny rodiny v Americe uvažovaly stejně, o tom se již článek nezmiňuje.

2. Rozdělávejte vícevrstvý toaletní papír

Děsí vás enormní spotřeba toaletního papíru? Proč tolik plýtváte? Existují tací, kteří dvojvrstvý papír rozdělávají a používají pouze jednu vrstvu! Chytré že? Denně totiž prý spotřebujeme na sto kousků toaletního papíru, a pokud ho rozdělíme, získáme vlastně roli navíc. Ročně tak můžeme ušetřit zhruba 200 korun!

3. Namísto topení se vztekejte

Na internetu dohledáte i návod, jak ušetřit na vytápění domácnosti. Máte prý pracovat z domova nebo si domů alespoň nosit tu nejtěžší a nejnáročnější práci, u které se zaručeně začnete vztekat. Během záchvatu vzteku totiž stoupá tlak, který má vliv na tělesnou teplotu.

4. Sprchujte se v práci

Osprchovat se po osmi hodinách v dole nebo u rozpálené pece je pro mnoho z nás samozřejmostí. I když ale většinu pracovní doby prosedíte u počítače, proč plýtvat vodou doma? Většina kanceláří disponuje vlastním sociálním zařízením a sprcha zde mnohdy také nechybí. Jen si spočítejte, kolik vody (a peněz) takto můžete ušetřit. O tom, co si o vás budou myslet kolegové, se asi nebudeme dlouze rozepisovat.

5. Vykašlete se na hotely a spěte na letištích

Po dlouhých letech jste si konečně dopřáli letní dovolenou, kterou vám kazí pouze jedna vada na kráse – vysoká cena ubytování, která mnohdy převyšuje cenu letenky. Jak tuto prekérní situaci vyřešit? Máte-li dost odvahy, dobré záda a kvalitní spacák, spěte na letišti. Dnes už dokonce existují weby (např. sleepinginairports.net), které se této aktivitě věnují a pravidelně uveřejňují recenze i osobní postřehyaero turistů“.

6. Každý týden si naordinujte 24 hodinový půst

Drtivá většina výdajů českých domácností padne na jídlo. Máte stejný problém? A co takhle si vyčlenit jeden den v týdnu, kdy jednoduše nebudete jíst? Za čtyřčlennou rodinu měsíčně ušetříte i několik tisícovek. A když tuhle úsporu rozpočítáte na celý rok, vyjde vám částka, za kterou si můžete dovolit parádní letní dovolenou. O tomto způsobu úspory vzniklo dokonce několik knih!

7. Každý den najděte alespoň jednu minci

Pohyb je zdravý, o tom není pochyb. Co když ho ale skloubíte také s výdělkem? Dejte si tu práci a neukládejte se ke spánku dřív, než najdete alespoň jednu minci. A ne že budete podvádět a mince si schválně chystat k posteli! Lidé, kteří se tomuto koníčku v Anglii věnovali, dokázali našetřit v průměru 360 000 liber!

8. Upleťte si svetr ze svého zvířecího miláčka

Tedy z jeho chlupů samozřejmě. Pokud máte doma krátkosrstého jezevčíka, bude to asi problém. U takového bobtaila máte přeci jen větší šanci uplést si z jeho vyčesaných chlupů slušivý svetr nebo dokonce kabát.

Pobavili jsme vás? Je nějaká bizarnost, která ve výše uvedeném výčtu chybí? Dejte nám vědět!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí