Vyřídit si půjčku na spotřební zboží, v eshopu a jen pomocí SMS?| Hyperfinance.cz

Vyřídit si půjčku na spotřební zboží, v eshopu a jen pomocí SMS?

Lenka Rutteová   Publikováno 27.12.2019 Aktualita| Půjčky

Vyřídit si půjčku na spotřební zboží, v eshopu a jen pomocí SMS?

Vítejte ve světě, kde online propojení nabízí spoustu možností, jak ušetřit čas, peníze, ale i životní prostředí. Vyřídit si spotřebitelskou půjčku během nákupu v eshopu a podepsat ji snadno pomocí SMS, to je novinka od ESSOX, která slibuje všechny výše zmíněné výhody. Pojďme se podívat, co vyřízení si takové půjčky na spotřební zboží vyžaduje. Ovšem vždy pamatujme na řádné promyšlení jakéhokoliv úvěru! Bude možné se nad úvěrem zamyslet i v této nabídce?

Online svět se dostal již do téměř všech oborů

Vyjma medicíny byly pochopeny výhody online světa snad již ve všech běžných oborech. A tak přestože se o vás lékař v ordinaci nedozví online v podstatě nic, i když informace o vašem stavu jsou pro něj (a hlavně pro vás) nezbytné, můžete si výhod propojeného světa užívat všude jinde, oblast spotřebitelských půjček nevyjímaje. 

A to se před Vánoci může hodit – i když před vánočními půjčkami ve většině případů spíše varujeme. Je nutné si dobře promyslet, zda má smysl si brát půjčku na vánoční dárky. Jestli si pod stromeček chcete nadělit auto nebo novou pračku, protože je již nutně potřebujete, je úvěr v pořádku. Ale pokud byste jím chtěli financovat zážitkové dárky, hračky dětem nebo nadupanou elektroniku, tak prrrr!!! Tady je potřeba zastavit a začít myslet jinak!


Pilotní projekt ESSOXU ukončen

Společnost ESSOX nedávno ukončila pilotní projekt na uzavření půjčky prostřednictvím SMS podpisu. Nyní je tato služba již zařazena do standardní nabídky partnerů ESSOXu, která slouží pro financování spotřebního zboží, ovšem i služeb. Dostupná je nově půjčka podepisovaná přes SMS jak v kamenných prodejnách, tak zejména v e-shopech.

Podle prvních statistik nákupů, které si společnost ESSOX od spuštění projektu vede, využilo SMS podpis spotřebitelského úvěru 45 % klientů, kteří si brali úvěr v kamenné prodejně, ovšem 90 % klientů, kteří si úvěr brali při nákupu v eshopu. S vyřízením půjčky podepsané formou SMS kódu totiž nejsou spojeny žádné poplatky navíc. A samotný proces zabere jen pár minut.

Jak se vyřizuje půjčka přes SMS u společnosti ESSOX?

Postup je velmi jednoduchý, protože podle vyjádření samotné společnosti klient nejdříve jen vyplní formulář osobních údajů, nahraje potřebné doklady a počká na výsledek posouzení schopnosti půjčku splácet. Pak následuje postup dle pokynů, které žadatel obdrží emailem. Součástí postupu je, že klient zadá SMS kódy potřebné k samotnému podpisu smlouvy. A tím má hotovo. 

Lze si SMS půjčku na spotřební zboží při nákupu v eshopu řádně rozmyslet?

Proces vyřízení SMS půjčky je i při nákupu v eshopu řešen tak, že se klient může při vyřizování půjčky přes e-shop k žádosti kdykoliv vrátit. Kdykoliv může konzultovat na zákaznické lince případné nejasnosti, nebo vyhledat ve smluvní dokumentaci vše, co potřebuje znovu ověřit.

Díky tomu dostane stejné informace, jako kdyby půjčku řešil standardně v kamenné prodejně a konzultoval ji s prodejcem. Ve výsledku celý proces dokončuje žadatel jako plně informovaný, avšak bez nutnosti kamkoliv jezdit, vše vyřeší z pohodlí a bezpečí svého domova.

Smlouva kdykoliv přístupná elektronicky

Smluvní dokumentace k dohodnutému spotřebitelskému úvěru je po celou dobu trvání smluvního vztahu dostupná online elektronicky. Šetří se čas klienta, který nemusí trávit čas při sepisování klasických tištěných smluv na prodejnách. 

Další úspora času tkví v tom, že se zrychlí i doba dodání objednaného zboží (ve srovnání s vyřízením smlouvy papírově). Prodejce totiž dostane dříve zaplaceno a může objednané věci rychleji expedovat ke klientovi. Elektronická smlouva prostě dorazí okamžitě, ta papírová putuje i několik dní.

Zákazníkům odpadá starost o šanony

Nasnadě je i úspora energie a zmenšení uhlíkové stopy. Za velkou výhodu lze považovat i fakt, že klient nemusí starat o uložení smlouvy u sebe doma. Jak říká Luděk Čermák, obchodní ředitel společnosti ESSOX: „Elektronická forma je samozřejmě šetrná k životnímu prostředí a navíc díky online přístupu ke smlouvám odpadá klientům pracné hledání dokumentů doma v šanonu.“ SMS podpis půjde využít i při vyřizování půjčky po telefonu, za pomoci odborně vyškolených operátorů společnosti ESSOX.

Kolik si lze půjčit od ESSOXu na spotřební zboží a s podpisem přes SMS?

Jak na svých stránkách uvádí společnost ESSOX, půjčka s podpisem formou SMS je určena pro financování spotřebního zboží ve výši od 2 000 do 500 000 Kč. Takže s ní můžete pokrýt i nákup v úvodu zmíněného auta, samozřejmě také pračky, ovšem i spousty služeb. Jen si vždy řádně spočítejte splátky, porovnejte cenu podobných půjček jinde a nezapomeňte do rozhodování zahrnout všechny vaše měsíční neopomenutelné výdaje!


author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. Více