Vyzkoušeli jsme za vás: Konsolidace půjček u Moneta Money Bank

Publikováno 22.11.2016 Rada | Banky

Vyzkoušeli jsme za vás: Konsolidace půjček u Moneta Money Bank

V České republice má půjčku zhruba každý druhý obyvatel. Bohužel pro stále více osob se stává takováto půjčka onou pomyslnou koulí u nohy, které se nelze jen tak zbavit. Co když na splátky úvěru nezbývá? Drtivá většina osob řeší tuto situaci další půjčkou, čímž se dostává do začarovaného kruhu, z něhož není snadného úniku. Máte-li vícero půjček, pak byste měli zvážit konsolidaci.

Jeden produkt, více nabídek

Konsolidaci půjček v České republice nabízí nespočet bankovních i nebankovních subjektů. V první řadě jde o banky, kterým ale zdárně konkurují také nebankovní společnosti. My si ale vzali „na paškál“ konsolidaci půjček u společnosti Moneta Money Bank a otestovali, kolik díky ní můžete reálně ušetřit. Zajímá vás to? Pak nepřestávejte číst následující řádky.

Dluh v celkové hodnotě 129 700 Kč 

V bance jsme si vzali úvěr v celkové hodnotě 37 000 Kč. Za zboží na splátky zaplatíme 27 000 Kč a kvůli chybějícím financím na rekonstrukci obývacího pokoje jsme si byli nuceni vzít nebankovní půjčku o objemu 65 700 Kč. Celkem tedy naše závazky činily 129 700 Kč, které jsme postupně spláceli ve třech splátkách, jejichž celková hodnota se vyšplhala k 5 771 Kč měsíčně.

Kolik si řekli v Monetě?

Společně se všemi dokumenty jsme zamířili do Moneta Money Bank a podali žádost o konsolidaci půjček. Bankovní úředník nám měsíční splátku snížil z původních 5 771 Kč na pouhopouhých 2 219 Kč! Hodnota RPSN zde byla nastavena na 11,45 % a z původní půjčky, která zde činila 130 000 Kč, jsme ve finále museli bance zaplatit 186 403 Kč.

5 důvodů, proč konsolidovat u Moneta Money Bank

  1. Snížíte si měsíční splátku třeba o polovinu
  2. Vaše nové RPSN bude nižší
  3. Můžete si prodloužit dobu splatnosti
  4. Sami si zvolíte datum splátky
  5. Můžete si sloučit neomezené množství půjček až do 800 000 Kč

Vyplatí se to?

Celková splatná částka pochopitelně není zanedbatelná. Zákazník u Monety původní úvěr přeplatí zhruba o 57 000 Kč. Pokud se ale dostanete do situace, kdy není ve vašich silách splácet vysoké měsíční splátky (např. z důvodu výpadku příjmu), je konsolidace zajímavou alternativou, jak snížit pravidelnou měsíční zátěž bez toho, abyste se dostali do platební neschopnosti, z níž je to pouze krůček k exekuci. Sjednat si ji můžete >> zde <<.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.