Začátek školního roku umí pěkně provětrat vaši peněženku

Publikováno 21.09.2017 Aktualita | Finanční mix

Začátek školního roku umí pěkně provětrat vaši peněženku

Zdá se vám, že přestože děti už téměř tři týdny sedí ve školních lavicích, výdaje za pomůcky a kroužky neopadají, ba naopak se stále objevuje něco, co je potřeba ještě zaplatit? Nejste sami. Začátek školního roku je finančně velmi náročné období nejen pro rodiče školáků, ale i dětí předškolních. A proto je nutné se na něj s předstihem co nejlépe připravit, anebo ho na poslední chvíli řešit půjčkou.

Tisícovka sem, tisícovka tam

Školní pomůcky, nákup sešitů a učebnic, to je jen jedna část, za kterou musíte zaplatit. K tomu si připočtěte platby za stravu, školné a kroužky. Podle letošního průzkumu společnosti PROFI CREDIT se vám pak celková částka v září vyšplhá na více než 6000 Kč. To je poměrně velká suma, která může výrazně ovlivnit rodinný rozpočet. Ten je po době dovolených značně našponovaný, a pro toho, kdo s výdaji za školu či školku nepočítá dopředu, může znamenat velký problém.

Náš tip: Nezapomeňte se pojistit při cestách do zahraničí. Doporučujeme vám výhodné cestovní pojištění Direct.

Půjčka jako jediné řešení

Pokud se vám peněz na školní pomůcky a kroužky nedostává, můžete vaši situaci řešit půjčkou. Před začátkem září už řada bank a nebankovních institucí reaguje na nadcházející období školního roku a nabízí půjčky, které mají rodičům v této složité finanční době co nejvíce ulehčit. Dostane se vám pak výhodnějších podmínek nebo lepšího úroku než v jiném období roku. Na internetu najdete nepřeberné množství stránek se seznamy všech finančních institucí, které poskytují spotřebitelské půjčky.

Zpátky do školy s novým iPhonem

Nejen pro rodiče s dětmi je připravena speciální akce „Zpátky do školy“ společnosti PROFI CREDIT, která platí do 25. 9. 2017. Pokud zažádáte do tohoto data o půjčku, můžete vyhrát nový iPhone 7 a řadu dalších lákavých cen. Ovšem i mimo akční období PROFI CREDIT nabízí spotřebitelské úvěry a půjčky pro podnikatele. Bonusem je rychlost vyplacení peněz 24 hodin od podpisu smlouvy, minimální dokladovost a možnost odkladu splátek.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí