ZUNO končí v České republice i na Slovensku, přejde do Raiffeisenbank

Publikováno 05.10.2016 Aktualita | Banky

ZUNO končí v České republice i na Slovensku, přejde do Raiffeisenbank

Známá internetová banka ZUNO oznámila 4. října, že vzhledem ke strategii a cílům mateřské bankovní skupiny Raiffeisen Bank International postupně ukončí své působení pod svou značkou na našem trhu.

Banka spustila svou činnost v České republice v roce 2011 a patřila mezi první online banky na území střední Evropy. ZUNO se profilovala poslední roky svými produkty i službami jako banka, která rozumí mladým a jejich požadavkům. Ke konci srpna tohoto roku měla banka na Slovensku i v České republice dohromady až 266 tisíc klientů.

Současní klienti mají čas do konce první poloviny roku 2017

Banka neukončí okamžitě všechny služby, a pokud v ní máte běžný nebo spořicí účet, nemusíte se ani bát, že byste přišli o peníze. Od 21. října banka zastaví přijímání nových klientů a zároveň od uvedeného data sníží úrokové sazby na spořicích produktech na nulovou úroveň. Všechny finanční prostředky na vkladech a účtech jsou chráněny podle Zákona o ochraně vkladů.

Vrátit bankovní licenci a definitivně ukončit své působení na trhu plánuje banka do poloviny příštího roku. Pohledávky a závazky klientů, čili úvěry, zůstávají beze změny a nemělo by ani hrozit, že byste museli předčasně splatit půjčky. Placení by mělo pokračovat v dohodnuté výši a podle původního splátkového kalendáře.

Hledáte alternativu k ZUNO bank?

Náš online finanční obchod vám může pomoci najít si alternativu odchozí ZUNO banky velmi rychle. Pokud hledáte například výhodné běžné účty nebo spořicí účty, u nás si můžete vybrat z několika možností a vyříditsi založení účtu online z pohodlí domova!

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.