Oddlužení

Výhody

 • Zbavíte se všech svých dluhů zákonnou cestou
 • Vaše závazky se sníží až o 70 %
 • Nemusíte mít obavy z navyšování dlužných částek
 • Zůstane vám garantovaná část příjmů pro hrazení životních nákladů
 • Zkušený advokát zpracuje veškeré podklady potřebné pro žádost o oddlužení
 • Budeme vaší právní podporou po celou dobu procesu schvalování oddlužení
 • Působíme po celé České republice, zajistíme vám oddlužení kdekoliv

Konec finančním potížím

Žijte konečně bez dluhů. Pomůžeme vám vyřešit neschopnost splácet závazky vůči věřitelům. Vyřešte své finanční problémy zákonnou cestou a začněte znovu od začátku a s čistým štítem. Při oddlužení dochází ke sloučení všech vašich závazků a jejich vymáhání věřiteli.

Zajistíme veškeré doklady potřebné k žádosti o osobní bankrot, soupis nutných podkladů zkušeným advokátem a poskytneme vám komplexní právní poradenství. V případě, že soud žádost o oddlužení schválí, vaše závazky se sníží až o 70 %. Splátky zbylé části dluhu jsou rozděleny do pěti následujících let. V případě, že své závazky a soudem stanovené podmínky budete poctivě plnit, bude vám poté zbytek dluhu soudem odpuštěn. Díky oddlužení jste současně chráněni proti vykonání exekuce či podání žaloby k civilnímu soudu. Zároveň vám zůstane pevná část příjmů, se kterou můžete nadále volně disponovat a hradit z ní své životní náklady. Vyzkoušejte naši kalkulačku a zjistěte, zda se dá předpokládat, že vám bude oddlužení umožněno.  

Časté otázky

Jak dlouho celý proces oddlužení trvá?

Řešení úpadku oddlužením formou splátkového kalendáře trvá maximálně 5 let. Kratší doba je možná pouze v případě splacení 100 % svých závazků. V případě oddlužení prodejem majetku trvá oddlužení tak dlouho, dokud se váš majetek neprodá

Hrozí mi exekuce. Jak rychle jste schopní mi pomoci?

V případě, že nás budete neprodleně kontaktovat a obratem nám dodáte veškeré potřebné dokumenty, můžeme podat advokátem vypracovaný návrh na vaše oddlužení k soudu během několika málo dnů. Pokud jste tedy v tíživé životní situaci, neváhejte a zavolejte nám co nejdříve.

Jsem podnikatel. Mohu žádat o oddlužení?

Samozřejmě. Oddlužení je díky současné právní úpravě možné také pro aktivní podnikatele.

Nemám čistý trestní rejstřík. Znamená to, že moje žádost o oddlužení bude automaticky zamítnuta?

Ne. Soud vždy přihlíží k povaze trestného činu a době, kdy byl spáchán. Nelze jednoznačně určit, zda fakt, že nemáte čistý trestní rejstřík, povede k zamítnutí osobního bankrotu.

Mám příjmy pouze z důchodu/mateřské dovolené. Je v mém případě možné vyhlásit osobní bankrot?

Ano. Vyhlášení osobního bankrotu není limitováno věkem ani jakýmkoliv typem důchodu či pobíráním mateřské nebo rodičovského příspěvku. Na oddlužení máte vždy nárok. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Jsem dlouhodobě nezaměstnaná/ý. Je v mém případě možné oddlužení?

Ano. Pokud jste veden/a v evidenci uchazečů o zaměstnání a sháníte si trvale zaměstnání, je možné osobní bankrot vyhlásit. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Jsem ženatý/vdaná. Mohu o oddlužení požádat i samostatně?

Pokud vaše dluhy vznikly v průběhu manželství, je vždy lepší dát tzv. společný návrh manželů na povolení oddlužení.

Bydlím u rodičů. Mají se obávat mého insolvenčního řízení?

Insolvenční řízení se týká pouze vás a vašeho majetku. Vašich rodičů se insolvenční řízení nijak nedotkne. Pouze bude na jejich adresu doručována vaše korespondence ze strany soudu a insolvenčního správce.

V minulosti jsem již žádal o oddlužení, soud ale můj návrh odmítl. Mohu se pokusit vyhlásit osobní bankrot znovu?

Ano. Samotné odmítnutí návrhu nemusí nutně znamenat, že ve vašem případě nemůže k oddlužení dojít. Vzhledem k tomu, že celé insolvenční řízení je velmi složité a náročné na dodržení všech právních požadavků, mohlo dojít k odmítnutí oddlužení pouze z formálních důvodů.

V průběhu oddlužení jsem přišel o práci. Co to pro mě znamená?

Nic zásadního se nemění. Pokud přijdete v průběhu oddlužení o zaměstnání, máte především povinnost usilovat o získání nové práce. Oddlužení vám v tomto případě nebude zrušeno. Pro zjištění podrobností k vaší konkrétní situaci nás prosím kontaktujte.

Jak postupovat

 1. Kontaktujte nás a sjednejte si nezávaznou a bezplatnou schůzku s našimi odborníky na oddlužení.
 2. Na základě vámi dodaných podkladů vypracuje zkušený advokát insolvenční návrh, který bude splňovat veškeré zákonné náležitosti.
 3. Poté následuje zahájení insolvenčního řízení zveřejněním dlužníka v insolvenčním rejstříku, rozhodnutí soudu o povolení oddlužení a schůze věřitelů, na které se rozhoduje o způsobu oddlužení.
 4. Soud schválí vaše oddlužení formou splátkového kalendáře nebo prostřednictvím prodeje majetku.
 5. Ukončení oddlužení nastává splněním všech povinností a vydáním rozhodnutí o osvobození dlužníka od povinnosti úhrady zbývajících pohledávek věřitelům. Dohlédneme na zákonné ukončení oddlužení a dodržení všech vašich práv.

Podmínky a doklady:

 • Dlužník musí splňovat podmínky insolvenčního zákona
 • Dlužník má alespoň dva věřitele a peněžité závazky 30 dní po splatnosti
 • Dlužník není schopen své dluhy plnit
 • Dlužník musí být schopen splatit alespoň 30 % svých závazků
 • Věřitelé musí souhlasit s oddlužením dluhů z podnikání
 • Dlužník nesmí sledovat oddlužením nepoctivý záměr
 • Dlužník musí plnit povinnosti stanovené soudem