Povinné ručení AXA

AXA pojištění odpovědnosti z provozu vozidla kryje veškerou újmu vzniklou třetím osobám v souvislosti s provozem motorového vozidla pojištěnce. U pojišťovny AXA lze pojistit každé osobní a lehké užitkové vozidlo do 3,5 tuny s maximálním počtem 9 sedadel. Jedinou podmínkou je platná registrační značka, přidělená na území České republiky.

AXA povinné ručení kryje újmy vzniklé ublížením na zdraví nebo usmrcením, škody na majetku poškozených osob, ušlý zisk a účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením v souvislosti s uplatňováním výše uvedených nároků. Vybírat si můžete z 3 variant pojistného krytí a v případě zájmu je možno povinné ručení rozšířit o vhodný druh připojištění, který u AXA pojišťovny získáte za zvýhodněnou cenu. 

Časté otázky

Kdy mi povinné ručení AXA začíná platit?

Povinné ručení AXA je možno uzavřít s okamžitou platností. Jakmile tedy podepíšete smlouvu, jste okamžitě pojištění. Smlouvu ovšem můžete uzavřít i s odloženým počátkem pojištění, který může činit až 3 měsíce.

Co potřebuji ke sjednání povinného ručení od AXA pojišťovny?

Ke sjednání povinného ručení AXA potřebujete pouze velký technický průkaz, kde jsou uvedeny všechny potřebné údaje pro uzavření smlouvy.

Jakým způsobem mi bude vypočítána cena povinného ručení?

Na rozdíl od jiných poskytovatelů tohoto povinného ručení, AXA pojišťovna jeho cenu vypočítává dle výkonu motoru. Údaje o výkonu motoru jsou uvedeny ve velkém technickém průkazu.

Jaké limity plnění si mohu zvolit?

U AXA pojišťovny máte na výběr hned ze tří pojistných limitů, které začínají na zákonných 35 milionech a končí u hranice 140 milionů korun.

Chci na povinném ručení ušetřit. Lze to?

Ano, stačí zaplatit povinné ručení jednorázově na rok dopředu a ihned získáte zajímavou slevu.

Co dělat v případě nehody?

Pokud jste účastníkem dopravní nehody, jejíž výsledná škoda přesahuje 100 000 Kč, kontaktujte policii České republiky a volejte na speciální asistenční AXA linku +420 292 292 292. Je-li škoda nižší, sepište záznam o nehodě a událost opět nahlaste na AXA lince.

Musím se bát spoluúčasti?

Ne, AXA pojišťovna hradí veškerou škodu způsobenou pojištěním vozidlem.

Jak povinné ručení AXA uzavřít?

Povinné ručení můžete uzavřít prostřednictvím jednoduchého formuláře, který j součástí těchto stránek, na základě kterého vás bude kontaktovat zástupce pojišťovny.

Jaký doklad po uzavření pojistky získám?

Bílou kartu vystřídala od roku 2008 tzv. Zelená karta, která je dokladem o platném povinném ručení. Proto doporučujeme vozit ji neustále při sobě.

Kde naleznu podrobné informace o AXA povinném ručení?

Všechny informace, včetně výluk z pojištění, jsou k nalezení na oficiálních stránkách pojišťovny AXA.

Reference

"Protože jsem nebyla spokojená s povinným ručením u své stávající pojišťovny, začala jsem se poohlížet po jiném produktu. Narazila jsem na povinné ručení AXA a zažádala si o cenovou kalkulaci, která mě velmi mile překvapila. Po zvážení jsem zvolila střední limit pojistného plnění a v současné době čerpám zajímavé bonusy za bezeškodnou jízdu. Příjemným překvaním pro mě byla také sleva při jednorázové roční platbě, na kterou jsem u jiné pojišťovny doposud nenarazila. Za sebe tedy mohu AXA povinné ručení pouze doporučit."

Jana, Frýdek-Místek

Hodnocení: 5/5

Porovnat nabídky

O společnosti AXA Pojišťovna

AXA Pojišťovna

AXA pojišťovna je nejmladším členem skupiny AXA v ČR. Na tuzemský trh vstoupila v roce 2008. Pojišťovna nabízí nejen povinné ručení vozidel s možností připojištění, ale také pojištění bydlení, díky kterému můžete pojistit nejen dům a domácnost, ale třeba také stavbu. Pojišťovna nabízí zajímavé bonusy a slevy jak novým, tak i stálým klientům.