Poradna | Hyperfinance.cz

Poradna

Tipy, triky a návody, jak se neztratiť ve světě financí.

Exekuce je postrachem pro každého zadluženého člověka. Jak vás ale vlastně může potkat? Jak probíhá a o co vše můžete přijít? A existuje nějaká šance na půjčku pro lidi v exekuci? To se dozvíte v našem článku.

Půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob představují specifickou variantu nebankovních úvěrů. Tyto půjčky umožňují získat menší, ale i poměrně značný finanční obnos (i několik milionů) a jsou vyhledávány kvůli minimální administrativě, rychlému a jednoduchému vyřízení a snadné přístupnosti.

Oddlužení je jediný zákonný způsob, jak vyřešit neschopnost splácet své závazky vůči věřitelům. Dlužníkovi je tak umožněn „nový start“ a zároveň je do umořování svého dluhu aktivně zapojen. Při oddlužení dochází ke sloučení všech závazků a k následnému zastavení vymáhání dlužných částek věřiteli. Podmínky oddlužení upravuje Insolvenční zákon č. 182/2006 Sb.

Problemoví klienti jsou i osoby, které mají z minulosti nesplacené dluhy a jsou vedeni v některém z registru dlužníků. Obtíže se splácením mohou mít i živnostníci ve ztrátovém podnikání, ale také lidé s nízkými příjmy, jako jsou například osoby s částečným nebo plným invalidním důchodem, osoby na mateřské dovolené (např. matky samoživitelky), důchodci apod.

Kupní smlouva na auto

Kupní smlouva na auto

Ani dva roky po zavedení nového občanského zákoníku není výjimkou, když se setkáte s kupními smlouvami, které jsou připraveny dle neplatného právního předpisu. Hlavní rozdíly u kupních smluv dle nového občanského zákoníku včetně tipů, na co vše byste neměli zapomenout při koupi auta a sepisování smlouvy se dozvíte v následujícím článku.

Rozhodli jste se prodat svůj automobil a domníváte se, že stačí pouze podepsat odpovídající smlouvu, vybrat finanční hotovost od kupujícího a předat mu klíčky od vozu? Tak takhle to už dávno nefunguje, zvláště pak ne v roce 2016. Stačí malé pochybení a vystavujete se riziku obdržení pokuty až do výš 50 000 Kč.

Důchodová kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Věk odchodu do důchodu a výše důchodu se mění, proto je nejlepší využít tabulku pro zjištění důchodového věku a pro výpočet důchodovou kalkulačku.

K tomu, abyste se dobrali toho, kolik peněz se vám po odečtení všech povinných odvodů objeví na výplatní pásce, můžete použít mzdovou kalkulačku. Ta vám na základě zadání jednoduchých parametrů vypočítá výši čistého výdělku. Mzdová kalkulačka je určena pro výpočet čisté mzdy pro zaměstnavatele na plný i poloviční úvazek, pro ty, kteří pracují na DPP či DPČ, ale i pro zaměstnavatele.

Co kryje povinné ručení a na co se nevztahuje

Co kryje povinné ručení a na co se nevztahuje

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla musí mít uzavřené každé vozidlo, jenž je provozováno nebo odstaveno na pozemních komunikacích. Co všechno povinné ručení, jak se také toto pojištění nazývá, vlastně kryje? A na co se nevztahuje?

Životní minimum je společností uznaná minimální hranice peněžních příjmů k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb. K tomuto minimu je zapotřebí přičíst i existenční minimum, které představuje minimální hranici peněžních příjmů nezbytné k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb na úrovni umožňující přežití.

Pořízení vlastní nemovitosti je závažným krokem v životě člověka. Proto je nanejvýš vhodné znát alespoň základní právní náležitosti kupní smlouvy a zásady při jejím sepisování. Mnoho lidí v domnění, že je zbytečné platit právníka, využívá různé vzory smluv z internetu. Podstupují však velké nebezpečí, že smlouva nebude sepsaná dle platných právních norem.

Nevyhovuje vám už vaše banka a rádi byste své finance převedli do jiného institutu? Máte ale strach ze všeho toho papírování kolem? Asi si říkáte, co všechno ten převod bude obnášet, kolik to bude stát, a abyste na nic nezapomněli. Máme pro vás dobrou zprávu. Převod účtu do jiné banky je pro vás zcela bez starostí.