Žlutý meloun půjčka | Hyperfinance.cz

Žlutý meloun půjčka

Výhody

  • Nižší úroky než v bance
  • Možnost získat půjčku i se záznamem v registru
  • Výhodné podmínky pro žadatele i investory
  • Bezpečná platforma s dlouhou historií
  • Rychlý, jednoduchý a automatizovaný proces

Žlutý meloun půjčka

Platforma Žlutý meloun nabízí speciální skupinu tzv. P2P půjček. Jedná se o systém, kdy soukromí investoři půjčují soukromým osobám. Protože do procesu nevstupuje banka ani nebankovní společnost, půjčky jsou levnější a investování výhodnější. P2P půjčky fungují prostřednictvím platformy, která spojuje žadatele o půjčku s investory.

Žadatel o půjčku nejdříve vyplní online formulář, kde navolí výši půjčky i měsíční splátku. Po vyplnění těchto vstupních údajů žadatel ihned ví, jak dlouho bude půjčku splácet a kolik ušetří oproti klasické bankovní půjčce. Dalším krokem žádosti o půjčku je vyplnění údajů o osobě žadatele. Při vyplňování žádosti se žadatel nevyhne ani informacím o svém zaměstnání a příjmech.

Jakmile je žádost vyplněna, je potřeba počkat si na její schválení. Po schválení bude předána investorům, kteří se začnou na potřebnou částku skládat. Jakmile je dosaženo potřebné částky, jsou peníze odeslány na bankovní účet žadatele. Následně je potřeba splácet domluvenou měsíční splátku.

Pokud se člověk nachází v roli investora, pak si může sám vybrat, komu své prostředky svěří a jak je zhodnotí. Zhodnocení zapůjčených prostředků se u Žlutého melounu pohybuje od 5,50 % p.a. až do 18,00 % p.a. Vždy záleží na konkrétním způsobu investování a zvoleném portfoliu. Investor má na výběr ze zabezpečeného, konzervativního, vyváženého a dynamického portfolia. Jednotlivá portfolia se od sebe liší úrokovou sazbou a finálním zhodnocením finančních prostředků.


Časté otázky

Kdo si může prostřednictvím Žlutého melounu půjčit?

O P2P půjčku mohou zažádat všichni občané České a Slovenské republiky s trvalým pobytem v jedné z těchto zemí. Mezi další podmínky patří plnoletost a splnění alespoň minimálních kritérií ratingu klienta. Nezbytné je také pobírat pravidelný a dostatečný příjem, z něhož bude možno hradit měsíční splátky.

Musím dokládat, jak s vypůjčenými prostředky naložím?

U Žlutého melounu si můžete zvolit půjčky bez dokládání účelu (tzv. bezúčelové půjčky) a půjčky účelové, u nichž je potřeba způsob využití finančních prostředků doložit. Mezi výhody půjčky od Žlutého melounu patří též skutečnost, že ani účelové ani bezúčelové půjčky nejsou zajištění fyzickými aktivy.

Kolik si můžu půjčit a za jak dlouho peníze dostanu?

Minimální půjčka činí 10 000 Kč, maximální půjčka pak rovného čtvrt milionu. Doba splatnosti se v tomto případě pohybuje od tří měsíců, po pět let. Žádost o půjčku je u Žlutého melounu posouzena do dvou pracovních dnů. Pokud je žádost o půjčku posouzena kladně, je spuštěno financování půjčky. To trvá sedm až čtrnáct dnů. Financování je ale možno kdykoli zastavit a to i v případě, že se nevybere sto procent z původní částky. Vybraná částka ale musí činit minimálně 10 000 Kč.


Reprezentativní příklad

Příklad výpočtu RPSN: Při půjčce ve výši 50 000 Kč, se sazbou 5,9% p. a., s počtem měsíčních splátek 60 ve výši 964,32 Kč, s poplatkem za poskytnutí úvěru ve výši 1 450 Kč a měsičním servisním poplatkem ve výši 25 Kč je celková RPSN ve výši 8,53% a celková částka, kterou musí spotřebitel zaplatit je 60 809,01 Kč. Ke schválení a poskytnutí půjčky není právní nárok. Výše splátky je uvedena bez Pojištění schopnosti splácet úvěr.


*Údaje mají informativní charakter. Přesné podmínky se žadatel dozví od poskytovatele půjčky, který Vás bude kontaktovat.

Informace o poskytovateli Žlutý meloun půjčky

iService Czech Republic, s.r.o.

Žlutý meloun je oblíbená platforma P2P půjček, která pomocí finančních inovací a vynecháním zbytečných mezičlánků umožňuje lidem získat půjčku za výhodnějších podmínek, než v bance anebo u nebankovní společnosti. Zároveň se soustřeďuje také na zhodnocování volných finančních prostředků investorů, kteří mohou získat lepší výnosy než u spořicích účtů. Platforma Žlutý meloun vznikla na Slovensku v roce 2012. Za jejím vznikem a rozvojem stojí lidé s významnými zkušenostmi v oblasti řízení finančních produktů, hodnocení úvěrového rizika, poskytování půjček, IT bezpečnosti a marketingu.