Stavební spoření kalkulačka

Stavební spoření

O výhodnosti stavebního spoření nejlépe svědčí fakt, že i po výrazném okleštění v posledních letech jde o jeden z nejoblíbenějších spořících produktů na našem trhu. Kombinuje garantované výnosy se státní podporou, v čemž mu může konkurovat pouze penzijní připojištění, které je však mnohem dlouhodobější. Navíc dává možnost získat výhodný úvěr na bydlení ze stavebního spoření, případně i překlenovací úvěr.

V první fázi spoření dochází ke stanovení cílové částky a ke spoření, které musí trvat alespoň 2 roky. Po této době se může klient rozhodnout, zda chce financovat své bydlení s úvěrem ze stavebního spoření, nebo zda chce dále výhodně peníze ukládat a šetřit. Výše státní podpory je až 2 000 Kč ročně(10 % z výše vkladů) a peníze lze po 6 letech spoření použít naprosto na cokoliv.

 

Časté otázky

Na co mohu peníze ze stavebka použít?

Úplně na cokoliv, tedy alespoň ty, které si se státní podporou a výnosy našetříte.

Vyplatí se úvěr ze stavebního spoření?

Zpravidla ano, byť úrokové sazby hypoték už nejsou tak vysoké, jako bývaly. Úvěr ze stavebního spoření může být použit pouze na bydlení, rekonstrukci, nebo splacení úvěru překlenovacího.

Kolik mi přispěje stát?

Stát vám přispěje 10 % z vašich vkladů, maximálně však 2 000 Kč ročně.

Není lepší penzijní připojištění?

Jde o dva rozdílné produkty, doporučujeme jejich kombinaci. Obrovskou výhodou stavebního spoření je fakt, že peníze budete mít mnohem dříve k dispozici a to na cokoliv.

Jsou moje peníze nějak zajištěny?

Ano, vklady ve stavebním spoření jsou ze zákona pojištěny.