Equa bank - podnikatelský účet

Equa bank - podnikatelský účet

Běžný účet pro podnikatele od Equa bank je šikovným pomocníkem v malém i větším podnikání. Nabízí mnoho doplňkových služeb, otevřené bankovnictví nebo propojení s platebním terminálem, online platební bránou nebo s účetními a fakturačními programy. Založení, vedení nebo i zrušení účtu je zdarma, včetně všech tuzemských transakcí nebo i europlateb. Dalšími zdarma službami jsou výběry ze všech bankomatů kdekoliv na světě nebo vklady v CZK do vkladomatů Equa bank v ČR. Kdykoliv můžete měnit disponenty k účtu a míru jejich oprávnění, k účtu lze vystavit více platebních karet. Je možné spravovat účty více subjektů na jednom místě - v jedné internet bance.

 

Varianty podnikatelského účtu u Equa bank

Dalšími variantami jsou:

  • Běžný účet Rodinná firma – ​​​​​​​​​​​​​​nabídne zejména zvýhodněnou úrokovou sazbu u Malého podnikatelského úvěru.
  • Běžný účet v EUR a USD - nabídne zejména otevření a vedení účtů v cizí měně je zdarma.
  • Vázaný účet - pro různé typy obchodů, např. koupě domu, bytu, cenných věcí atd., banka váže prostředky na účtu až do doby, kdy jsou splněny všechny podmínky uvedené ve smlouvě.
  • Účet notářské advokátní úschovy
  • Běžný účet pro právnické osoby

Jak založit účet? 

Proces založení účtu pro podnikatele je v Equa bank snadný a rychlý, zcela online. Stačí kliknout na tlačítko „Chci založit účet“, které vás přesměruje do online formuláře v bance. Zde vyplníte požadované údaje a odešlete. Smlouvu vám pak zdarma doručí kurýr, kamkoliv si budete přát.

Časté otázky

Některé banky neumožňují založit podnikatelský účet online. U Equa bank to možné je?

Ano, Equa bank nabízí založení účtu kompletně online. Nikam není potřeba jezdit, naopak k vám dorazí kurýr. Podrobnosti o procesu založení účtu online najdete v sekci: Jak založit účet.

Umí tento účet i náročnější operace, jako je třeba spropitné, správa účtů více subjektů nebo propojení s účetnictvím či s platební bránou (eshop)?

Ano, všechny tyto doplňkové služby si lze v běžném účtu pro podnikatele od Equa bank nastavit, včetně otevřeného bankovnictví. V rámci účetních systémů budou k dispozici data ABO, XML nebo MultiCash.

Co se stane, když vyměním zaměstnance, který měl právo nakládat s účtem?

U tohoto účtu máte možnost libovolně měnit disponenty a míru jejich oprávnění – takže jen změníte oprávnění těch zaměstnanců, kterých se změna dotkne. 

Opravdu můžu vybírat kdekoliv na světě zdarma?

Ano, opravdu jsou výběry ze všech bankomatů zdarma. Equa bank provozuje i síť vkladomatů, kam se dají peníze zdarma vkládat. Vložení hotovosti na účet je možné dokonce i na pobočkách České pošty.  

Equa bank prý ještě neumí okamžité platby – ale vy píšete, že ano

Equa bank provádí okamžité platby zatím jen z mobilního bankovnictví. Jistě však tuto službu brzy rozšíří i do webového (internetového) bankovnictví, do kterého chodíte v počítači.

O společnosti Equa bank a.s.

Equa bank a.s.

Společnost Equa bank a.s. vstoupila na český trh v roce 2011. Lze jí tedy označit za nováčka v českém bankovnictví, nicméně za její krátkou historii si již díky svému přístupu získala celou řadu klientů. Equa bank a.s. je dceřinou společností Equa Group ltd, jež je jejím jediným akciovým vlastníkem.

Více informací