Equa bank spořicí účet | Hyperfinance.cz

Equa bank spořicí účet

Equa bank nabízí dvě varianty spořicího účtu, ovšem obě jsou podmíněny zřízením účtu běžného. Úrokové sazby jsou u obou variant spoření dvojí, a to v závislosti na plnění bankou daných podmínek pro tzv. HIT úročení. Takže se spořením tu mohou v podstatě nastat čtyři situace.

První variantou, která se hodí pro nižší úspory, je Spořicí účet HIT. Ten nabízí do 200 000 korun základní úročení 0,1 % p.a. a k tomu bonus za HIT úročení ve výši 2,9 %, v součtu tedy 3,0 % p.a. Vše nad 200 000 korun se tu úročí pak již jen 0,1 % p.a. Pokud klient nesplní podmínky dané bankou, na HIT úročení nedosáhne. Jaké jsou tyto podmínky? Měsíčně provést 3 platby kartou od Equa bank nebo mít u Equa bank zainvestováno alespoň 50 000 korun. 

Druhou variantou je Spořicí účet MAX, který není obtěžkán žádnými podmínkami. Úročení je zde do 500 000 korun jen 0,1 %, ale nad 500 000 korun nabízí banka zhodnocení ve výši 1 %. Podmínky v podobě plateb kartou nebo investic zde stanoveny nejsou. 

Obě varianty spořicího účtu jsou zdarma, žádné poplatky si banka neúčtuje ani za založení účtu a ani za jeho vedení nebo ze základní platební transakce mezi účty u Equa bank. I elektronický výpis z účtu je na email zasílán bez poplatku. 

Jen pozor, za odchozí domácí platby, ale mimo Equa bank (včetně plateb okamžitých), zaplatíte 9 Kč. Příchozí platby z České republiky jsou zdarma. Založení účtu je možné online, smlouvu přiveze kurýr zdarma, kamkoliv bude klient chtít. 

Peníze z obou variant spořicího účtu jsou stále po ruce, a to zejména přes online bankovnictví. Nejsou vázány žádnou výpovědní lhůtou, takže slouží jako dokonalá rezerva na plánované i nenadálé výdaje, přitom jsou peníze vedeny mimo běžný účet, což dělá spoření mnohem snazším.

Časté otázky

Když chci spořicí účet u Equa bank, musím tu mít i účet běžný?

Spořicí účet u Equa bank je navázán na běžný účet. Pořídit jej proto můžete jedině spolu s běžným účtem od Equa bank. Výhodou je možnost založení online, ale s využitím kurýra, který zdarma přiveze smlouvu k podpisu kamkoliv.

Budu něco platit za spořicí účet u Equa bank?

Spořicí účet od Equa bank je zdarma, co se týká založení, vedení, elektronických výpisů nebo příchozích transakcí z českých bank. Zpoplatněny jsou odchozí transakce z Equa bank, a to 9 Kč. Equa bank poskytuje i okamžité platby do jiných bank, v tomto případě je poplatek shodný, 9 Kč.

Co když na spořicím účtu HIT přesáhnu 300 000 Kč?

Horní hranice úročení s bonusem je u Spořicího účtu HIT opravdu 300 000 Kč, což znamená, že částka do 300 000 Kč se bude úročit sazbou bonusovou, když splníte podmínky k jejímu poskytnutí. Vše nad 300 000 Kč se úročí již jen základním úročením 0,2 %, a to i v případě, když splníte podmínky bonusového úročení.

Na Spořicím účtu MAX se úročí zvýhodněnou sazbou jen to, co je nad 500 000 Kč?

Nikoliv, jakmile máte na Spořicím účtu MAX našetřeno přes 500 tisíc korun, celá naspořená částka se úročí zvýhodněnou sazbou.

Opravdu musím za každou ochozí platbu do jiné banky dát 9 Kč?

Ano, odchozí domácí platba mimo Equa bank je opravdu 9 Kč. U spořicího účtu se však nepočítá s tím, že byste z něj pravidelně platili své výdaje. Když ale peníze ze spořicího účtu budete přece jen potřebovat, snadným řešením je zdvojení kroku, kdy peníze pošlete napřed na svůj běžný účet u Equa bank, což je transakce zdarma, a z běžného účtu je teprve pošlete, kam potřebujete - u běžného účtu Equa bank totiž poplatky za ochozí transakce nejsou, a to ani u SEPA plateb. Vzhledem k poskytovaným okamžitým platbám nepůjde o velké zdržení.

Můžu spořicí účet založit iu Equa bank i dětem?

Na děti tento spořicí účet cílen není. Můžete sice sami za sebe založit více spořicích účtů, a ty, kde budete spořit dětem, nazvat jménem dítěte, aby bylo v rodině vždy zřejmé, čí který účet je. Jenže jen jeden účet získá bonus v úročení HIT. Pro děti je proto lepší hledat spoření jinde.

O společnosti Equa bank a.s.

Equa bank a.s.

Equa bank již tradičně nabízí výhodnou kombinaci bezplatného bankovnictví, online obsluhy účtů i půjček a k tomu výhodných prémiových služeb. Od převzetí banky společností Raiffeisenbank a.s. (červenec 2021) rozšiřuje své portfolio o produkty poskytované původně jen v Raiffeisenbank.

Více informací