Osobní účty - srovnání | Hyperfinance.cz

Osobní účet 

Jste soukromá osoba a je Vám více než 18 let? Přemýšlíte o tom, jaký bankovní účet by pro Vás byl nejvhodnější? Pak se zajímejte o běžný účet, který je určen právě soukromým osobám a dokáže se přizpůsobovat jejím požadavkům. Osobní účet je určen nejen pro realizaci hotovostních a bezhotovostních plateb, ale nabízí i možnost využití dalších produktů, jako jsou internetové nebo telefonické bankovnictví, různé platební karty nebo kontokorenty. Bankovní poplatky Vás strašit nemusejí, většina bank poskytuje vedení účtu zdarma.

Jaké parametry by měl mít osobní účet

  • Snažte se využít akce a nabídky služeb zdarma.
  • Vybírejte podle služeb, které budete skutečně používat a kombinujte ty nabídky, které budou výhodné právě pro Vás.
  • Zajímejte se zvláště o finanční produkty, které jsou s osobním účtem spojené a jsou Vám nabízeny zdarma. K nim standardně patří vydání debetní nebo kreditní karty nebo schválení kontokorentu. Bez poplatku si můžete zvolit například založení a správu trvalých příkazů, platební příkazy, SMS zprávy o stavu účtu, spořicí účet, výběry z bankomatů nebo zvýhodnění za platby kartou.
  • Samozřejmostí by mělo být vedení účtu naprosto zdarma.
 

Jak si vybrat osobní účet

Při výběru osobního účtu se řiďte tím, jakým způsobem budete účet využívat. V každém případě vycházejte z toho, že osobní účet budete používat především v bezhotovostním styku. K tomu slouží přímé bankovnictví, které si můžete vyzkoušet v demoverzi a zvolit takové, jehož ovládání Vám bude vyhovovat. Z osobního účtu můžete samozřejmě i vybírat v hotovosti – ať již na pobočce nebo prostřednictvím bankomatů.

Pokud často hradíte své nákupy hotově, zajímejte se, jakou síť bankomatů máte k dispozici a zda za výběr z bankomatu budete platit nějaké poplatky. Promyslete si dopředu, o které služby máte skutečně zájem, jak často je budete využívat, a vybírejte z mnoha možností. Nejste-li si jisti nebo na podrobný průzkum nemáte čas, využijte osobní účet porovnání, kde během chvilky získáte informace o nejvýhodnějších účtech. Ideální volbou je účet bez poplatků, požadujete – li však velké množství nestandardních služeb, snažte se alespoň získat osobní účet s co nejnižšími poplatky.

Časté otázky

Zvládne založení osobního účtu online opravdu každý?

Ano, stačí internetové připojení a v pohodlí domova zvládnete vše sami – budete postupovat podle jednoduchých a jasných pokynů a během chvilky se stanete vlastníky osobního účtu.

Jaký osobní účet si mám vybrat?

Zvolte si takový osobní účet, který Vám nabídne nejvíce výhod. Můžete si vybrat účet podle věku nebo podle nároků, které na osobní účet máte, a podle toho, které služby budete využívat.

Je založení osobního účtu opravdu zdarma?

Naprostá většina bank dnes nabízí osobní účet bez poplatků. Pokud si výběrem nejste jisti, využijte možnost osobní účet porovnání. Zde naleznete užitečné informace a rady k výběru účtu i nabídku vedení účtu bez poplatků.

Která banka nabízí nejlepší podmínky?

Musíte vycházet z aktuální nabídky jednotlivých bank. O žádné z bank nelze říci, že je to nejlepší banka. Pro každého zájemce se hodí jiný typ osobního účtu, proto je potřeba nabídky porovnat a zvolit tu, jejíž podmínky osloví právě Vás. Nechcete-li se zabývat porovnáváním, nechte za sebe pracovat odborníky, kteří pro Vás vyberou tu nejvýhodnější možnost.