Hello bank! spořicí účet | Hyperfinance.cz

Hello bank! spořicí účet

Spořicí účet s názvem Hello spoření od Hello Bank! je spořicím účtem bez vázání se na účet běžný. Díky tomu si jej můžete založit a využívat jej, i když máte běžný účet jinde. Banka si pro úročení ve výši 4,5 % % klade jednu jedinou podmínku: vaše úspory se musejí vejít do 300 000 korun. Cokoliv bude na nad tuto částku, nebude úročit vůbec.

Hello Bank! nevyžaduje na Hello spoření žádné poplatky. A to jak za založení a vedení účtu, tak ani za základní platební transakce, za příchozí SEPA platby nebo za elektronický výpis z účtu. Peníze jsou tu kdykoliv k dispozici bez výpovědní lhůty. Hello Bank však prozatím neposkytuje okamžité platby, ani služby otevřeného bankovnictví. Z Hello spoření je možné odesílat platby kamkoliv, není vázán na účet hlavní, přes který by se peníze musely převádět.

Na účtu Hello spoření si můžete nastavit cíle, na které spoříte, pojmenovat si je a postupně sledovat, jak rychle se k nim blížíte. Pro založení není nutné chodit na pobočku, nejjednodušší cesta k Hello spoření vede online. Hello Bank! bude vyžadovat pouze kopie dvou dokladů totožnosti a převedení 1 Kč na nový účet z vašeho současného běžného účtu. Do třetice bude nutné doložit i výpis z aktuálního běžného účtu. Smlouvu lze podepsat také elektronicky.

Časté otázky

Když chci Hello spoření u Hello Bank!, musím u ní mít i účet běžný?

Hello spoření u Hello Bank! není navázáno na běžný účet. Pořídit jej proto můžete i bez toho, abyste již byli klienty Hello bank!. Výhodou je i možnost založení online, což zvládnete se dvěma doklady totožnosti a s výpisem z vašeho aktuálního běžného účtu během několika málo minut. K aktivaci Hello spoření je pak ještě nutno převést na nově založený účet jednu korunu z vašeho současného běžného účtu.

Budu něco platit za Hello spoření u Hello Bank!?

Hello spoření u Hello Bank! je zcela zdarma, a to se týká nejen založení, vedení účtu, elektronických výpisů nebo příchozích a odchozích transakcí v rámci ČR, zdarma je dokonce i příchozí SEPA platba.

Budu moci u účtu Hello spoření využívat okamžitých plateb?

V budoucnu to jistě možné bude, ale v současnosti se Hello Bank! ještě nepřidala k bankám poskytujícím okamžité platby nebo služby otevřeného bankovnictví.

Jak je to s korunou, kterou převádím na nový účet?

Hello Bank! vyžaduje po založení nového Hello spoření, abyste sem převedli 1 Kč ze svého současného běžného účtu, který ale nemusí být založen u Hello Bank!. Jde o jeden z ochranných prvků v oblasti praní špinavých peněz. O tu 1 Kč samozřejmě nepřijdete, posíláte si ji na váš nový spořicí účet.

Co bude s penězi na Hello spoření, které jsou nad 300 000 korun?

S vašimi penězi se při překročení limitu 300 000 korun samozřejmě nestane nic zásadního. Jen se částka nad tento limit nebude vůbec úročit. Proto je výhodnější si tento limit ohlídat a přebytečné peníze investovat nebo převést na jiný spořicí účet.

Co když budu muset vybrat všechny úspory najednou?

Peníze na Hello spoření jsou vám stále k dispozici. Takže když je budete chtít (nebo muset) vybrat, rozhodně s tím nebudou žádné komplikace v podobě pokuty nebo výpovědní lhůty. Toho se opravdu netřeba obávat.

Můžu Hello spoření založit i dětem?

Na děti tento spořicí účet cílen není. Ale můžete založit spoření na své jméno a cíl spoření nazvat jménem dítěte, aby bylo vždy zřejmé, čí který účet je.

O společnosti Hello bank!

Hello bank!

Hello Bank je nový název společnosti Cetelem, která patří mezi nejvýznamnější poskytovatele úvěrů a konsolidací. V současnosti se může pochlubit více než 1 800 prodejními místy, která jsou rozeseta po celé České republice. Hello Bank zaměstnává více než 500 zaměstnanců, kteří jsou ochotni pomoci spotřebitelům s jakýmkoli požadavkem. Nová digitální banka na českém trhu má za cíl zjednodušit vztah mezi bankou a klientem a udělat ji co nejvíce přívětivější. Díky ní tak prakticky vše vyřídíte online z pohodlí vašeho domova bez toho, abyste museli na pobočku. Společnost je držitelem několika cen a významných certifikátů.