Srovnání spořících účtů | Hyperfinance.cz

Výhody spořících účtů

  • Lepší úročení oproti běžnému účtu
  • Peníze máte stále k dispozici
  • Velmi jednoduché podmínky sjednání
  • Řada variant možností
  • Většinou vedení zdarma
  • Není nutné zakládat ve stejné bance jako běžný účet

Spořicí účty

Máte nějaké volné finanční prostředky, které byste chtěli nechat zúročit, ale přitom je chcete mít stále na dosah a kdykoliv k dispozici, „kdyby náhodu“? Finanční rezerva je nutná, abyste mohli koupit novou pračku, ledničku nebo boty, když bude třeba. To ovšem neznamená, že musíte nechat peníze ležet na svém běžném účtu, kde se nezhodnotí většinou ani o halíř, někde možná o pár korun. Využít totiž můžete zajímavých nabídek produktu zvaného spořicí účet, kde se peníze zhodnocují lépe než na účtu běžném a kde máte své finance stále k dispozici. 

Spořicích účtů je několik typů, například podle toho, zda z nich můžete realizovat platby v internetovém bankovnictví kamkoliv, nebo zda jen na svůj běžný účet, některé spořicí účty mají více pásem úročení, kdy to vyšší, bonusové zúročení získáte, jen pokud vám peníze leží na účtu po předem stanovenou dobu. To vás v jejich použití nijak nelimituje, pouze jsou vám připsány nižší úroky, když musíte peníze či jejich část vybrat dříve.

Jsou banky, které nabídnou spořicí účet pouze k účtu běžnému coby jeho doplněk, u jiných bank můžete mít založen spořicí účet samotný, bez toho, abyste u nich měli účet běžný. Úročení se někde mění i podle uložené částky.

Na spořicím účtu se doporučuje mít uloženy peníze v objemu tří až šesti měsíčních výplat. Částky nad tuto hranici mohou v klidu ležet na termínovaných vkladech nebo v investicích, kde se zhodnotí daleko více, než na tom nejvýhodnějším spořicím účtu. Ale nebudou zde tak rychle dostupné.