Konsolidace půjček

Co je konsolidace? Slovo, na které si postupně začínáme zvykat. A co znamená? Konsolidace úvěrů je sloučení půjček. Konkrétně tedy sloučení více stávajících půjček do jedné nové. Novou půjčku přitom můžeme mít u jednoho z poskytovatelů, u kterého máme i půjčku stávající, nebo můžeme se svými půjčkami přejít ke zcela jinému poskytovateli.

A k čemu konsolidace dluhů vlastně slouží? Jde o výhodný způsob, jak se zbavit povinnosti hlídat několik splátek na několika půjčkách, a jak také ušetřit na poplatcích. Zejména nebankovní úvěry bývají spojeny s vysokými poplatky za vedení úvěrových účtů, takže vhodnou konsolidací nebankovních půjček dosáhne klient hlavně toho, že ušetří spousty peněz na poplatcích. A jak už jsme zmínili, odpadnou starosti s hlídáním více úvěrů najednou.

Kolik se dá konsolidací ušetřit?

To zjistíte v našem srovnávači, když se zaměříte na srovnání konsolidace půjček. Další přidanou hodnotou může být i snížení měsíčních splátek. Díky tomu má klient snazší splácení a vyšší jistotu, že všechny své dluhy zdárně vyřeší, splatí do poslední koruny, bez prodlení a zbytečných pokut.

Nově vytvořená půjčka, která konsolidací vznikne, je zcela novým produktem, z něhož jsou splaceny půjčky původní u původních úvěrových společností. Někteří poskytovatelé vám peníze na konsolidaci vůbec nepošlou, protože jimi rovnou splatí vaše současné půjčky. Ty jsou konsolidací vyřešeny, a vy pak splácíte novou půjčku novému věřiteli a podle nového splátkového kalendáře.

Vzhledem k tomu, že nový úvěr vytvořený konsolidací bývá vyšší než jen běžné rychlé úvěry, tak se s konsolidací půjček bez registru potkáme jen málokdy. Konsolidace bez registru je totiž pro poskytovatele poměrně velký risk. A nová půjčka je dražší než ta, co by byla poskytnuta po klasickém ověřování klientovy bonity v registrech.

Jestliže žijete v domácnosti, kde máte více úvěrů, ale každý z nich je veden na jinou osobu, můžete konsolidovat i v rámci rodiny. Sloučit se dají půjčky rychlé, půjčky krátkodobé, dlouhodobé, bankovní i nebankovní, nebo i kontokorentní úvěry a kreditní karty. Než na konsolidaci kývnete, řádně si porovnejte současné splátky s těmi novými, co byste platili po konsolidaci. Díky našemu srovnávači si můžete snadno zjistit, kde se vám konsolidace vyplatí.

Vše, co je pro konsolidaci potřeba, vyřídíte online, z pohodlí domova. Pro sloučení půjček budete potřebovat dva doklady totožnosti, všechny smlouvy ke slučovaným půjčkám, výpis z Vašeho běžného účtu a potvrzení příjmu. Po vyplnění žádosti se Vám ozve specialista, vše Vám vysvětlí. Administrativu zařídíme za Vás.


Jak postupovat

  1. Vyplňte nezávazný formulář a odešlete jej ke spracování
  2. Připravte si doklady (2 platné doklady totožnosti, např. cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list.) a údaje o svém zaměstnavateli / podnikání (název, adresu, telefonní číslo a IČ)
  3. Kontaktuje Vás specialista na spojení půjček a probere s Vámi detaily
  4. Po podpisu smlouvy budou za Vás splacené Vaše půjčky

Časté otázky

Je možné do konsolidace zahrnout bankovní i nebankovní půjčku?

Ano, do konsolidace můžete zahrnout různé typy úvěrů. Většina věřitelů, kteří službu konsolidace poskytují, mezi nimi nedělá rozdíly. Jen si vždy předem zjistěte, zda se za předčasné splacení současných půjček neúčtují poplatky, případně zda jsou tyto poplatky nižší než platby za novou, konsolidovanou půjčku.

Konsolidují i nebankovní společnosti nebo pouze banky?

Konsolidaci nabízejí jak banky, tak některé nebankovní společnosti. Koho si vyberete, to je jen na vás. Náš srovnávač vám přináší srovnání konsolidace půjček, abyste se mohli snadněji rozhodnout, koho se sloučením půjček oslovit.

Já mám dvě půjčky a manželka má jednu. Má konsolidace v takovém případě smysl?

To záleží na cenách jednotlivých půjček a na ceně nové půjčky, která by konsolidací vznikla. Můžete sloučit i manželčinu půjčku do výsledné nové, takže místo tří splátek a termínů plateb byste měli pouze jednu. Už to samo o sobě znamená velkou úlevu.

Můžete ušetřit i na poplatcích, případně na úrocích z vašich současných půjček. Vše je nutné promyslet a propočítat. S tím vám může pomoci i zástupce některé ze společností, které konsolidaci nabízejí. Stačí je oslovit prostřednictvím našeho online formuláře.

Jak dlouho trvá vyřízení konsolidace?

Jde o proces na několik hodin, v komplikovanějších případech na několik dní. Vy však pro vyřízení sloučení úvěrů nemusíte nikam chodit, vše zvládnete zadat online, z pohodlí domova. Stačí vyplnit a odeslat formulář s žádostí o sloučení půjček. Ostatní už za vás vyřídí společnost, která konsolidaci nabízí.